Wpis z mikrobloga

@huntforfur ja robiłem próby z małymi, kilkumilimetrowymi listkami żyworódki. Około miesiąc było spoko, potem zaczęły się kurczyć i ciemnieć. Może z innym materiałem by się udało, ale stawiam, że każdy świeży liść raczej straci na wyglądzie mniej lub bardziej, głównie przez zawartość wody. Żyworódka ma jej sporo.
@Recydywa a co jeśli się zrobi bez tego, np drewno za lakieruje żywica potem od góry i od dołu blatu da się np 1 cm żywicy to bezie się trzymać? Chodzi mi jakiej grubości musi być żywica żeby to był wytrzymały blat na biurko do łapka takie z 1.5mx0.7m, małe kawałki drewna beda
@huntforfur nie jestem pewny, ale prawidłowo wykonana żywica jest chyba bardziej wytrzymała niż drewno. A co do dokładnej wytrzymałości to już chyba na notkach od producentów żywic trzeba
@huntforfur ale kurcze taki blat zrobić jaki bym chciał to dużo żywicy, a ona bardzo drogą jest wyjdzie z 400 zł co najmniej za samą żywice ech. Droga zabawa. A na allegro ceny jak za sztukę współczesna xd
@huntforfur no stary. Cały setup do robienia takich stołów to ciężka i kosztowna robota do której potrzebujesz narzędzi, czasu i doświadczenia. A żywica jest droga, zaskakująco droga dla kogoś kto widział stolik z żywicy na pinterescie i chce taki sam.