Wpis z mikrobloga

Jak wyregulować piłę spalinową?
Na wolnych obrotach chodzi (dokręciłem regulację, i odkręciłem pół obrotu, jak odkręcam więcej zaczyna gasnąć). Jak na wolnych obrotach odkręcę za dużo regulację wysokich - też gaśnie.

Jak wcisnę gaz (od razu otwiera się przepustnica ssania) jest tylko bruuuuuuuummmm i gasnie.
Chodzi tylko z zamknięta przepustnica ssania.

#mechanika #pily #stihl
pinkfloyd12 - Jak wyregulować piłę spalinową?
Na wolnych obrotach chodzi (dokręciłem...

źródło: comment_1617454221BkgJwXyfOFKBm9IAkUBhh5.jpg

Pobierz
  • 7
@Bodzias1844: Bo w ogóle nie działala. Uszczelka pod filtrem była zagięta i dostawały się trociny do gaźnika, ale miesiąc temu odpaliła i działała. Nie ruszałem wiec (tylko wybrałem te trociny co było widać w gardzieli). Wczoraj próbowałem odpalić i nawet nie próbowała pracować zmieniłem benzynę, przedmuchałem gaźnik. Regulację na końcu ruszyłem i przynajmniej na wolnych zaczęła pracować.

@biskup2k: Nie wkręcam.
Tylko co tam może się zepsuć? W gaźniku membrany jak
zabrudzony, dysze przyblokowane.


@Bodzias1844: Zanim wykręciłem dysze to przedmuchiwałem gaźnik. Trociny zmieszane z benzyna raczej powinny dać się łatwo usunąc przedmuchiwaniem. Ale nie było widać w ogóle zanieczyszczeń - leciało od razu do cylindra.

A jak to się reguluje? Do komputera raczej się nie podłącza. Więc odkręcić L , aż zaczną obroty spadać. Dodać gazu i regulować H (tak na chłopski rozum). Tyle, że gaśnie po dotknięciu gazu (jak ssanie się