Wpis z mikrobloga

Najlepsze kraje na emigrację z tego kartonowego gówna w tym czasie to?

P.S Dodawajcie fajne historie emigracyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdzie mam wyjechać

  • Wielka Brytania 15.3% (9)
  • Niemcy 16.9% (10)
  • Francja 3.4% (2)
  • Islandia 10.2% (6)
  • Dania 6.8% (4)
  • Norwegia 23.7% (14)
  • Szwecja 5.1% (3)
  • Norwegia 8.5% (5)
  • Austria 3.4% (2)
  • Holandia 6.8% (4)

Oddanych głosów: 59

  • 15
@Cesar: dobry kierunek to moim zdaniem Zjednoczone Emiraty.
W moim zawodzie proponowana stawka 23000 netto miesięcznie.
Brak podatku dochodowego, vat 5%, paliwo 1.50 za litr, brak przestępczości, mieszkanie 90 metrów ok 290k, brak najebusów i ograniczony dostęp do alkoholu.
Z minusów to #!$%@? gorąco.
Jeszcze z plusów

Duża normalność jeśli chodzi o covid, jak był wzrost zakażeń to zamykali pierw meczety i otwierali je na końcu przedkładając gospodarkę przed religię
Z minusów to #!$%@? gorąco.


@Odwrocuawiacz: no i nie dostaniesz obywatelstwa, ani nie kupisz ziemi czy mieszkania bez tego - chyba, że ostatnio się coś zmieniło. Ale generalnie bez obywatelstwa jesteś tam takim lepszym robotnikiem sezonowym.
@Nieszkodnik: Jest możliwość otrzymania wizy przy pomocy pracodawcy na 2 lata, druga opcja to zainwestowanie kasy chyba od 300 tys. można już się starać o 2 lata pobytu (odnowienie co 2 lata), jeśli zainwestujesz 1 mln dostajesz status rezydenta i pobyt nielimitowany.
Szczerze to się zastanawiam sam :) bo chciałem za ok 750k dom kupić tutaj, ale jeszcze czekam bo jeśli udałoby mi się ogarnąć dobrą robotę tam to już bym
@Cesar: Wielka Brytania, choc konkretnie Szkocja. Ludzie sa naprawde super a i wszystko inne bardziej pozytywne niz w PL. Niestety z powodow zyciowych musialem przerwac tam kariere i teraz kontynuuje ja w Niemczech. Kasa spoko, ale ludzie generalnie to jakas pomylka
@Cesar @Hereticsheresy Bo zaostrzono wszystko bardzo ostro, dosłownie nawet wjazd teraz jest prawie niemożliwy, deportacje i wydalenia z zakazem powrotu na skalę jakiej nigdy nie było, dla pozostałych wręcz finansowe zachęty żeby wracać do kraju pochodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)