Wpis z mikrobloga

Ej, ale jak był Adam i Ewa na początku świata, to jak oni się rozmnożyli? W sensie pierwsze pokolenie to wiadomo, metodą zapłodnienia Ewy spermą Adama , no ale wtedy ich dzieci były rodzeństwem, a kaziorodztwo to chyba grzech jakiś jest, nie?No i też te dzieci jakieś zbyt normalne to nie wychodzą z tego. To jak do tego doszło, że to się tak rozrosło?
#pytaniedoeksperta #pytanie #katolicyzm #kosciol #wiara #chrzescijanstwo
  • 14
  • Odpowiedz
@Hissis: no adam i ewa mieli synów i córki.
I Mojż 5:4: "Po zrodzeniu Seta żył Adam osiemset lat i zrodził synów i córki."
I te córki z tymy synamy mieli synów i córki
I Mojż 6:1: "A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,"
  • Odpowiedz
@Hissis: sam nie bardzo to rozumiem, ale tak było.
Jeszcze takie coś znalazłem:
I Mojż 1:26-29: "Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. I błogosławił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
no to tu przecież szach-mat jest jakiś biblijny XDD


@Hissis:

Pomogę:
Czy Adam z Ewą byli żydami? Czy obowiązywało ich "Prawo Mojzeszowe"?
  • Odpowiedz
@Oline: No mimo wszystko jednak nie pomagasz wbrew deklaracji. Ja nie mam pojęcia kim był Adam z Ewą, czy żydami, czy arabami, czy niemcami. Wiem tylko, że podobno byli. Nie wiem też nawet czym jest 'Prawo Mojżeszowe'. Z takich prawnych aspektów to ja tylko trochę kodeks karny znam, i to aktualny obowiązujący w Polsce. Zatem Twoja odpowiedź niewiele mi pomogła w rozwiązaniu tej kwestii, która pozornie wydaje się być dość prosta,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie wiem też nawet czym jest 'Prawo Mojżeszowe'.


@Hissis: za to bez trudu znalazłeś Księgę Kapłańską 20 rozdział. Gratuluję. Odpowiedzi na pytania zadane wcześniej to: 2 x Nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hissis: bardzo prosto się rozmnożyli, nie istnieli tak jak postacie historyczne ani dla wierzących ani dla niewierzących, czasy przedmojżeszowe w Biblii to wiersze i bajki nawet dla wierzących. Nikt normalny nie myśli że był Potop, Sodoma i Gomorra itd.. Tak myślą tylko ludzie, którzy nie wiedzą w co wierzą. Tak samo nikt ogarnięty i świadomy nie uważa, że świat zaczął się od dwóch ludzi. Adam i Ewa są po prostu symbolami,
  • Odpowiedz
Był potop, była Sodoma i Gomora, świat zaczął się od dwóch ludzi, ich grzech polegał na tym ,że mimo tego iż Bóg im zabronił zerwania/zjedzenia owocu z danego drzewa ,oni jednak to zrobili ,bo na tym polega wolna wola. Adam i Ewa nie są symbolami.
  • Odpowiedz