Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Jestem tu nowy (co widać), choć Wykop czytam od dłuższego czasu. Dotychczas nie miałem potrzeby się rejestrować, bo Wykop traktowałem bardziej jako agregator newsów niż portal społecznościowy. Ale coś mnie dziś podkusiło...

Ogólnie to pewnie nie będę zbyt popularny , bo moją myślą przewodnią było skomentowanie jednego tekstu politycznego z perspektywy wyborcy i sympatyka PiS. Na razie jeszcze odpuściłem, muszę się chyba zebrać jeszcze na odwagę. Mój pomysł jest taki, żeby przedstawić pogląd jak sprawy mają się w rzeczywistości i dlaczego uważam, że PiS jeszcze długo żadnych wyborów nie przegra, bo cieszy się poparciem zdecydowanej większości Polaków, w tym mnie, mojej rodziny i wielu znajomych. Niestety jak czytam komentarze na Wykopie pod niektórymi tekstami politycznymi, to nawet jak ktoś broni PiSu to mam wrażenie, że głównie robi to z pozycji trollowania.

Myślę, że jak ktoś chce mi zadać jakieś pytanie, to można to zrobić tutaj. Wiem, że można "wołać" do tematów. Nie wiem jeszcze jak to działa :-) ale w sumie jak ktoś chce, to niech woła. Proszę jednak być wyrozumiałym, bo Wykopu od strony użytkownika dopiero się uczę.

Aha, na koniec - chciałbym, aby dyskusja była kulturalna i z szacunkiem w obie strony. Wiem, że w Internecie to naiwne, ale cóż, może się uda?

Pozdrawiam więc wszystkich na start :-)

No i chyba muszę dodać tag tutaj?
To chyba najwłaściwsze w sumie:
#witamsie #polityka
  • 4
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NamorKalop: nom, znam ja takich pisowcow z mojej mieściny, całą rodzina w lasach państwowych. Co tu pisać, głosuje na PiS ten co ma benefity z tego. Jak nie stołek, to pieniądze ukradzione innym go motywują do głosowania na nich.
  • Odpowiedz
@asasello: Cóż. Nie jestem członkiem PiS. Nikt z mojej rodziny nie jest członkiem PiS. Nie pracuję w żadnym urzędzie/instytucji publicznej. Nikt z mi najbliższych także. Prowadzę własną, małą działalność gospodarczą. Mieszkam w średnim mieście, coś koło 45 tys. mieszkańców.

Natomiast widzę, jak dużo działa PiS, jak zmienia na lepsze państwo w każdym praktycznie aspekcie. Za czasów PiS biznes idzie mi świetnie, obecnie także mimo epidemii. Ogólnie widzę, że gospodarka jest mocno
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@NamorKalop: przypominasz mi moją babcię, która po śmierci dziadka zamieszkała z moimi rodzicami. Ona też twierdzi, że za PiS jej się najlepiej żyje, "bo kto tyle dół". Ale ona za słabo myśli by powiązać jej dobrobyt z faktem, że mieszka u moich rodziców, którzy ją karmią, kąpią, utrzymują, zapewniają jej leczenie, nawet sprowadzają lekarzy do niej, żeby starowinka nie musiała się męczyć. ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja
  • Odpowiedz
@asasello: Nie myślę wcale w kategoriach "bo kto tyle doł". Niemniej Twoją babcię rozumiem. Moi rodzice to emeryci. Wysokość świadczeń mizerna. Ja i rodzeństwo dotychczas wspieraliśmy ich finansowo czy po prostu materialnie (kupowanie mebli do domu, finansowanie remontu itd.), bo im pieniędzy starczyło tak na styk na bieżące życie.

Ja wiem, że to już nudne, także dla mnie - ale nadal aktualne. To, co rządy PO-PSL robiły z emeryturami to była
  • Odpowiedz