Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem dzień przeglądów.
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po za pomiarem ipz i R izolacji mnie nie interesują. W praktyce nawet pomiaru izolacji przy okresowych się nie robi bo po co skoro działa. No chyba, że jesteś moderatorem elektrody, to się robi nawet pomiar różnicówki, której nie ma.
Dobra, to tyle z zarzutki.

A na poważnie, w jednym z lokali gminnych pukam do drzwi.
KTO TAM?
ELEKTRYK Z GMINY, PRZEGLĄDY ROBIĘ
facet mówi, że nie otworzy bo on nie ma prądu i mam #!$%@?ć.
Prądu nie ma, ale telewizor sobie gra xD

Normalnie bym to olał, gdyby nie tekst "#!$%@?".
OTWÓRZ TERAZ TE DRZWI BO CI JE #!$%@? A GMINA CI ZA TO NIE ZWRÓCI i #!$%@? mu w te drzwi a zamek aż prosi się o to aby wyrwać futrynę, która swoje już przeżyła.
Facet wystraszony otworzył i wpuścił. Zaczął przepraszać i prosić, abym nigdzie nic nie zgłaszał. Licznik ściągnięto mu za zadłużenie 3 tygodnie temu i wykręcono wtsy, oplombowano. Dla niewtajemniczonych wts-y to bezpieczniki wkręcane porcelaną.
Ten wkręcił je na klatce, z kolei licznik ma w domu, znaczy miał.

Gdyby mnie wpuścił normalnie, to w zasadzie zignorowałbym temat, nawet jakby nie wpuścił. Jednak tekst "#!$%@?" nie dał mi spokoju.

Mam tylko nadzieję, że nie będę ciągany po komisariatach a potem sądach.

Tak, w starym budownictwie w mieszkaniu można mieć 3 fazy. 3 fazy można mieć i w bloku i w wieżowcu. Nie jest to żaden problem.

#detektywzarzutka
Zarzutkkake - Dzisiaj miałem dzień przeglądów. 
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po ...

źródło: comment_1617209595kUuXE2pzak62asluFyHcG3.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkkake: Miałem kontrolę jakis czas temu. Panowie odłączyli prąd i wpinali się w każdy kontakt sprawdzając czy jest faza. A co gdybym na dachu sobie zamontował panel do tego Akumjlator przetwornice i wpial ja w kontakt :p? Mogę nie mogę ?
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: jeśli nie masz RCD to owszem i nadprądowy tego nie wyłapie, sam się spotkałem z sytuacją gdzie było robione przyłącze w gospodarstwie i koparka przecięła kabel od oświetlenia, które to właśnie zostało zasilone z nowej instalacji, ale stara nadal była pod napięciem i tak sobie uciekał prąd do ziemi przez kilka msc :D
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: bo sąsiedzi kradno to myśleli że ja też xD
A jak puściłbym przedłużacz z kampera i podpiął do lodówki to już można xD?
I jeśli możesz powiedz mi czemu nie można ? Rozumiem że połaczneie przetwornicy i elektrowni mogło by się skończyć problemami jakby się Hz nie zgadzały ale odrębny kontakt ?
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: u nas w bloku prl skrzynki na klatce na bezpieczniki nie są zaplombowane (przed licznikami) bo i tak co chwila komuś tam wypierdziela korki ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem że to standard, bo tam siedzą bezpieczniki 10 tak samo jak w domu, i to losowo jest czy wybije ci w liczniku czy na klatce przy zwarciu (przynajmniej u mnie tak było)
  • Odpowiedz
@FLAC: brak stopniowania zabezpieczeń, skrzynek jako takich się nie plombuje, chodzi o to by nikt niepowołany nie przepinał przewodów bez zdjęcia plomby, czyli bezpiecznik możesz włączyć, ale żeby odpiąć od tego bezpiecznika kabel to już musisz zdjąć plombę (w teorii)
  • Odpowiedz