Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Tak tak zamknę ryja jako zielonka ale najpierw mam pytanie. Do dziś mi działały kanały takie jak Polsat itd. od jakiegoś miesiąca niestety działa tylko telewizja jedynej słusznej partii. Juz wszyscy rzygamy tym TVP. Czyżby osłabili nadajniki? Jak to naprawić? Mam antenę bez zasilacza i lesisty teren ale do tej pory było ok nawet podczas śnieżyc :/ wysokość anteny to ok 12 m.
#tvpis #dvbt #kielce #telewizja
J.....9 - Witam. Tak tak zamknę ryja jako zielonka ale najpierw mam pytanie. Do dziś ...

źródło: comment_1617022197ocvBvcQ4Fyu6JaubvOAeTX.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykry żeby zasilacz coś dał musi być antena przystosowana do niego. Skoro wcześniej wszystko działało, przed zmianą anteny zacząłbym od ponownego wyszukania kanałów, i sprawdzenia kabla od anteny. Z biegiem czasu kabel lubi pękać dostaje się do niego woda i przestaje to działać. Warto też się przyjrzeć złączom na kablu. Jeśli kabel jest gdzieś pęknięty to jest do śmieci. Kilka razy w pracy mi się tak zdarzyło, że grały tylko kanały TVP
@Jointwick69: Albo płytka w antenie wraz ze wzmacniaczem albo wzmacniacz do gniazdka.
Na starej antenie wzmacniacz w płytce był słaby dlatego kupiłem do gniazdka. Z gniazdka idzie kabel gdzie na końcu jest płytka i do niej wpinasz kabel antenowy i cały wtyk do tv
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jointwick69: Wzmacniacz nie zaszkodzi. Może przyda się w przyszłości

@wykry: zaszkodzi, OP będzie miał zakłócenia za każdym razem gdy ktoś odpali piłę lub kosiarkę, a czasami nawet od przejeżdżających samochodów. Poza tym taki wzmacniacz jest bardzo wrażliwy na burze. Jeśli OP ma działający sygnał na symetryzatorze to niech nie rusza

w ogóle @Jointwick69 jaką masz płytkę w antenie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jointwick69: podłączyłeś druta do prądu i miałeś lepszy sygnał? Jakim cudem? XD Wzmacniacz sieciowy wymaga też wzmacniacza antenowego, a jeśli nie masz żadnej płytki to masz antenę logarytmiczną

W praktyce ten wzmacniacz tylko pobiera Ci prąd bo niczego nie zasila