Wpis z mikrobloga

W tym kraju niepełnosprawni mają większe możliwości na rynku pracy niż pełnosprawni. Mnóstwo ogłoszeń, gdzie jednym z warunków jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej - projekty są w zasadzie tylko dla niepełnosprawnych.

To nie zarzut i nie mam tego nikomu za złe, ale niechże się skończy już to gadanie, że niepełnosprawni są dyskryminowani, czy że nie mogą znaleźć pracy...

#mojkrajtakipiekny #niepelnosprawni
  • 6
  • Odpowiedz
To nie zarzut i nie mam tego nikomu za złe


@piciek: A ja mam. Bo to dyskryminacja pełnosprawnych. Nie mam nic do pomocy niepełnosprawnym w ogóle, ale bez przesady. Te dotacje na otwarcie firmy dla nich to w większości wywalanie pieniędzy w błoto, tak samo zresztą, jak dotacje dla pełnosprawnych. Wątpię aby w tych dwóch grupach, tym bardziej wśród bezrobotnych, było wiele osób, które potrafią się zająć biznesem.
  • Odpowiedz
@pococimojlogin: ale są wśród nich też tacy, którzy może i smykałkę mają, ale nie mają funduszy, żeby zacząć (bo np. rehabilitacja "zjadła" wszystkie oszczędności). Tutaj dostają kasę którą mogą przeznaczyć tylko i wyłącznie na otwarcie działalności, więc nie pójdzie na głupoty. Lepsze to niż zasiłki.
  • Odpowiedz