Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem Iphone, płaciłem za telefon 3k i on po prostu działał, nie interesowało mnie ile tam jest ramu, procesor itp. Ostatnio miałem okazję, pobawić się jakimś androidem za 600 zł xD jakiś samsung, czy coś takiego, ku mojemu zdziwieniu telefon działał bardzo płynnie, dużo funkcji których nie mam w ios ( ͡° ͜ʖ ͡°) i do tego 5 razy tańszy. Kilka lat temu, samsungi po 3k chodziły gorzej niż stare iphony xD Teraz androidy po 1000 zl maja dwie kamerki 64 pamieci itp

Moje pytanie czy w ciągu tych kilu lat ta różnica między iphonami a androidami się zatarła? Nie jestem fanbojem apple jak moge za 1000 zl kupic telefon i miec to samo co za nowego iphone za 5k to kupie androida. Co sadzicie moi drodzy wykopowi spece? Jak wyglada teraz walka iphone vs android?
#apple #android
#iphone
  • 24
@familypet: Próbowałem przejść na androida. Masakra coś znaleźć. Ciągle jakieś śledzenia i inne pierdoły w apkach trzeba wyłączać. Wolę już nawet używanego Iphona jak coś nowego z androidem.
czy w ciągu tych kilu lat ta różnica między iphonami a androidami się zatarła?


@familypet: i tak i nie. Jeśli patrzysz na cyferki to tańsze androidy mają lepsze podzespoły niż flagowy iphone. Z drugiej strony iPhone ze słabszymi bebechami czasami potrafi działać dużo lepiej niż flagowy Android z wyśrubowanymi cyferkami. Na pewno ceny topowych smartfonów się bardzo wyrównały i konkurencja wcale nie jest dużo bardziej atrakcyjna cenowo od Apple. iPhony nadal
@familypet: ja mam na zmiane flagowce appla i samsunga i jesli chodzi o te drozsze modele, to wszystkie smigaja az milo i nie ma zadnej roznicy. Ale mialem jako zastepczy samsunga bodajze A8 i powaznie sie scinal po paru dniach uzytkowania. Znajomi maja tansze xiaomi i maja jakies reklamy w menu xd. Jak nie jestes techniczny i nie przeszkadza Ci nuda w iOS to iphone jest duzo lepsza opcja.
@pekak: cyferki to tam mam gdzies xD tak jak napisalem nie wazne ile ramu itp grunt zeby dobrze dzialalo ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli widze ze sytuacja po staremu xD to za krotko bawilem sie tym telefonem pewnie stad takie wrazenie, czyli zostaje przy ios ( ͡º ͜ʖ͡º)
@familypet: jak kupujesz flagowca to raczej nie bedzie różnicy w ogólnym działaniu, tylko tak jak mówiłem - taki topowy samsung kosztuje teraz więcej niż iphone, więc jak chcesz przyoszczędzić to nie tędy droga xd
stac mnie na iphone


@familypet: ja nie mówię, że mnie nie stać, ale co kupiłem nowego to żona przejmowała i tak zostało. A ja lecę aktualnie na jej szóstce i ósemce. Jakoś różnicy pomiędzy iphone 8 a 12 nie widziałem w działaniu. Kilka bajerów z których i tak nie korzystam. To i to ma już ładowanie indukcyjne. Zależy mi wyłącznie na płynności działania i ilości czynności, które muszę wykonać w aplikacjach
Androidy potrafią bardzo szybko się zestarzeć i już po roku od wyjęcia z pudełka zamulać, co raczej się nie zdarza w Apple.


@pekak: I tak i nie. Apple dziwnym trafem zaczyna zamulać i żreć baterię jak opętany w momencie jak odkładasz aktualizację. Przypadek?
@familypet:
Jedyna przewaga iOs na chwilę obecną to długie wsparcie i zabezpieczenia prywatności (bo szpieguje Cię tylko Apple a nie Google i producent telefonu). Pod każdym innym względem (ekran, aparat, ładowanie, multimedia, możliwości) android góruje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@familypet: nie wiem o jakich wy telefonach na androidzie piszecie ze z czasem zamulają. Pewnie te poniżej 1k. Ja mam P30 Pro i ponad roku czasu chodzi jak żyleta. Ładuje się w godzinę do pełna. Aparat to miód. Apple to zamknięty system i mają tylko kilka modeli a android to w sumie open source i jest mnóstwo producentów którzy po prostu instalują i wklepują swoje syfy itd. Teraz wszystko idzie na
@bysiiu:
P30 Pro jest mega kotem i aż boli, że P50 Pro (o ile wyjdzie) nie będzie miał pełnego androida bo do obecnego Samsunga wracać nie chce a prócz tych dwóch marek nie widzę nic sensownego do zakupu (wszelkie oppon, xiaomi, oneplusy, lg i tak dalej odpadają), więc obawiam się, że jedyny sensowny wybór na następny telefon to będzie iPhone.
@familypet: najlepiej kup i daj znać :D żona sobie niedawno za 1k sprawiła prześwietnego #xiaomilepsze redmi 9 note pro z super ocenami i telefonik restartuje się sam z siebie 3 razy dziennie :D
Zależy jak bardzo wsiąkłeś i jakie masz wymagania i zasoby cierpliwości. Mamie kupiłem jakiegoś dużego xiaomi za 600zł i jej taki telefonik starcza. Ja po 20 minutach zabawy tym redmi9 miałem dość tego upośledzonego MIUI czy z czym
@familypet: Android działa OK przez pierwsze kilka miesięcy, potem jest padaka. O aktualizacjach w większości sytuacji zapomnij. Do tego każda jedna apka, nie wspominając o Google zagląda Ci do dupy - zero prywatności. W apkach #!$%@? reklam na każdym kroku. Ostatnio po wielu latach przeszedłem z Androida na iOS i to jest przepaść. Kolejny telefon też będzie ajfonem.
@PanKracy582: Aktualizacje systemu, nie zabezpieczeń. Kupujesz iPhone, masz telefon na 5-6 lat, bo na tyle można liczyć na aktualizacje iOS. Dostajesz nowe funkcje systemu (oczywiście o ile telefon na ich wykorzystanie pozwala) a nie tylko zabezpieczeń. Jeśli komuś to nie przeszkadza to nic mi do tego oczywiście, ale dla mnie jest to ważna kwestia, bo zmęczony jestem wymienianiem telefonu co rok - dwa.