Wpis z mikrobloga

Miejscowość 40k ludzi

Mieszkanie deweloperskie na które musiałbym czekać 2 lata (nie jest to jakiś wielki problem, mam gdzie mieszkać) 4700 pln za metr kwadratowy. Czy mieszkanie w bloku z wielkiej płyty? Mogę mieć je od kopa, nie wymaga natychmiast remontu i cena to 3650 pln za metr kwadratowy. #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 5
@Dawidwloch: nowe budownictwo to nowe instalacje, nowe technologie wykonania, nizsze koszta mediów, brak funduszu remontowego, ogólnie niższe utrzymanie mieszkania. Ale wymaga wykończenia.
Mieszkanie z wielkiej płyty to często (nie zawsze) wyższe rachunki, czesto wyzszy koszt wykonczenia po swojemu (jesli chcesz najpierw doprowadzic cale mieszkanie do stanu deweloperskiego), dodatkowo platne 2% PCC.

Pytanie na czym czy najbardziej zalezy - zrobieniu idealnie pod siebie mieszkania, czy wejście do mieszkania tu i teraz -
@KromkaMistrz: Dziękuje bardzo. Decyduje się na wielka płytę. Ewentualnie wynajmę to mieszkanko z wielkiej płyty na 2-3 lata i troszeczkę się zwróci. Co o tym myślisz ? Na deweloperskie i tak bym musiał czekać ten okres
@Dawidwloch: duzo moze byc tutaj byc zmiennych ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak to jedna z pierwszych inwestycji deweloperskich w miescie i sa ludzie ktorzy chcieliby w czyms takim mieszkac, to moze bylob latwiej wynajac i wziac wieksza kase.
A bloki z wielkiej plyty nie sa takie zle - podobno ;)
A bloki z wielkiej plyty nie sa takie zle - podobno ;)


@KromkaMistrz: @Dawidwloch: Mieszkałem przez lata w takich starych blokach - dziękuję, więcej nie chcę. Akustyka tragiczna, śmiać mi się chce jak ludzie narzekają na współczesne budownictwo, które w moich doświadczeniach jest o WIELE lepsze od tego syfu z czasów komuny. Wieczne problemy z parkingami - stare osiedla się projektowało z założeniem, że samochód to dobro luksusowe które będzie