Wpis z mikrobloga

Wykopki, chcę wyprać wykładzinę i fotelę w swoim samochodzie. Nie mam skór. Chcę kupić środek ADBL Prespray i Textile rinse, ale zastanawiam się czy dam radę zrobić to bez odkurzacza piorącego. Znalazłem na internecie że jeśli nie ma się odkurzacza piorącego to można użyć zwykłego który nie umrze od wody i zrobić to w następujący sposób:
1. Spryskać tapicerkę wodą z środkiem Pre spray
2. Wyszczotkować brudne miejsca
3. Wciągnąć odkurzaczem brud
4. Spryskać wykładzinę wodą z środkiem textile rinse
5. Znów wciągnąć brud
6. Spryskać wykładzinę czystą wodą
7. Znów dokładnie wciągnąć brud

Myślicie że taki sposób się sprawdzi? Bo posiadam odkurzacz Karcher WD3 i można nim wciągać wodę, a nie za bardzo mi się chce bawić w wypożyczanie i kaucje z odkurzaczami piorącymi, a tym bardziej kupować na własność bo to jednorazowa akcja.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może macie lepszy sposób na wypranie wykładziny i foteli? Nie mam tłustych plam ani przebarwień, jedynie zebrało się sporo brudu bo jeździłem przez zimę bez gumowych wycieraczek.. Także błotka sporo.

#detailing #odkurzacz #motoryzacja #autodetailing #adbl
  • 7
  • Odpowiedz
@wachu321: Używam tych dwóch środków od adbl. Pamiętaj ze odkurzacz piorący to nie tylko odsysanie wody. On najpierw robi natrysk rinsem i od razu to wsysa czyli tak jakby wypłukuje prespray. Ja bez odkurzacza bym się za to nie brał. Jeśli dobrze nie wypłuczesz pre spraya z tapicerki to bedziesz miał ciagle zapach chemii w samochodzie.
  • Odpowiedz
@wachu321: Do prania amatorskiego bez odkurzacza bardziej bym polecił ADBL bonnet i dobre mikrofibry. Jeśli nie masz mocno zaszczurzonej tapicerki to powinien sobie poradzić.
  • Odpowiedz
@wachu321: Poza tym bardzo szybko ci się odechce prac tą metodą która opisałeś :D z puzzim jest sporo #!$%@? aby dobrze wyciągnąć wodę i wypłukać prespray, a co dopiero zwykłym wd3 ;) pomyśl może nad wypożyczeniem odkurzacza piorącego na 3h. Poszukaj takich ofert na olx.
  • Odpowiedz
  • 0
@wachu321 mało kto o tym mówi w internetach ale uważaj podczas namaczania foteli, w których są czujniki obecności pasażera. Łatwo podczas prania o ich uszkodzenie, trzeba lekko namoczyć i od razu wyciągać odkurzaczem.
  • Odpowiedz
mało kto o tym mówi w internetach ale uważaj podczas namaczania foteli


@lubiep: @wachu321: mówią o tym wszystkie ogarnięte poradniki prania foteli, nie przemaczamy fotela podczas prania, ponieważ zaczynamy wtedy wyciągać syf z gąbki, do tego dłużej on schnie, spryskać lekko powierzchownie, wyszczotkować i wypłukać odkurzaczem piorącym
  • Odpowiedz