Wpis z mikrobloga

W ciągu pięciu lat na początku 2000 roku spędziłem około jednej trzeciej weekendów na moim prywatnym hobby (stolarka) polegającym na przebudowie mojego pierwszego domu. Było to bardzo satysfakcjonujące i dało mi początek ścieżce prowadzącej do poważniejszych prac wykończeniowych. Ale pomogło również podnieść wartość tego domu, po odjęciu kosztów materiałów, o około 50 000 dolarów. Wyprowadziłem się również z tego domu i wynająłem go na dodatkowe pięć lat. W sumie to "hobby" przyniosło około 120 000 dolarów w ciągu dziesięciu lat. Zapewniło mi też niezliczone godziny rozrywki, które mogłem spędzić na bardziej drogie sposoby, np. takie jak bezsensowne zakupy w galerii handlowej czy latając samolotem.


over a five year period in the early 2000s, I spent about a third of my weekends remodeling my first home. It was incredibly fun and it got me started on the path to more serious house building work. But it also helped increase the value of this house, after subtracting materials costs, by about $50,000. I also moved out of this house and rented it out for five additional years, which brought some appreciation. All-told, this hobby brought in about $120,000 over ten years. And it provided countless hours of entertainment, which could have been spent in more costly ways like shopping or airplane-flying.

#mrmoneymustachequotes #hobby