Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie o aktualizację #windows10 . Czy po zainstalowaniu systemu z nośnika kupionego 3 lata temu i po wgraniu wszystkich dostępnych aktualizacji mam jakąś inną wersję niż gdybym pobrał go dziś ze strony Mirosoftu?

Chodzi o to, że złożyłem komputer i Windows zainstalowany ze starego nośnika za Chiny ludowe nie chciał rozpoznać karty GTX 1650. System niby pobrał wszystkie aktualizacje, ale w menadżerze urządzeń karta i tak widniała jako Podstawowa Karta Graficzna i sterownik nie dał się zainstalować. Ten pobrany ze strony Nvidii pyskował, że jest niezgodny z wersją systemu (tak, sprawdzałem, czy nie pomyliłem 32-bit z 64-bit) (dodatkowo stary gtx 970 został od razu rozpoznany).

Jak na USB wgrałem windę pobraną ze strony M$ i zainstalowałem system jeszcze raz, wszystko poszło gładko i karta została rozpoznana w trakcie instalacji.

Zauważyłem jeszcze, że "stary-niby-aktualny" i "nowy" system trochę się różnią. Np. wyglądem właściwości Tego Komputera:
stary https://i2.wp.com/www.nextofwindows.com/wp-content/uploads/2020/11/image-20-600x389.png
nowy https://i2.wp.com/www.nextofwindows.com/wp-content/uploads/2020/11/image-21-600x487.png

Stąd moje pytanie, czy oprócz wersji takich jak Home, Pro, Enterprise są jeszcze jakieś inne wersje, czy coś? Czy ktoś, kto zainstalował Windę cztery lata temu, oprócz zwykłych aktualizacji musi dograć coś jeszcze, aby nie mieć problemów z nowym sprzętem?

#windows #komputery #informatyka #sysadmin
  • 15
powyłączałeś telemetrię, szpiegowanie


@thority: to akurat za własnym głosem, ale tyle ile było dostępne przy konfiguracji systemu, bez grzebania w rejestrze czy jakiś gunwo softów.

i automatyczne updejty


@thority: te działają, choć odpalam ręcznie kiedy chce ( ͡° ͜ʖ ͡°), dziś wleciało #!$%@? flasha, no wreszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thority: przynajmniej w 10 pro jest opcja w zaawansowanych, aktualizacje funkcji zawiera nowe możliwości bla bla bla, możliwość odroczenia wybór z listy max 365 dni, no i tyle chyba przy instalce ustawiłem, żeby nie być alfa testerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strasznyzwierz ale weź #!$%@? zainstaluj jak człowiek z jakiegoś świeżego ISO ze zintegrowanymi poprawkami, na TPB masz wstawki od Generation2 albo. Na forum adguard.net.
Na nośniku to masz jakąś antyczna wersję pewnie.