Wpis z mikrobloga

W przyszłym miesiącu startuje VOD Pięć Smaków <3

Ostatnia edycja Festiwalu Pięć Smaków mnie absolutnie zachwyciła, więc jaram się! Z zeszłorocznych festiwali filmowych (a było ich trochę) ten podszedł mi zdecydowanie najbardziej, bo zawiera nie tylko artystyczne dzieła zmuszające do myślenia (jak np. nowe horyzonty), ale też komedie/horrory/thrillery, które po prostu przyjemnie się ogląda.
Będą przeglądy, będą stałe tytuły, będzie super ()

Opis z ich strony:
Nie chcemy jednak tworzyć prostego katalogu wielu niepowiązanych ze sobą tytułów, w których gąszczu łatwo się zagubić. Nasza propozycja to wspólne odkrywanie wybranych tematów, twórców i zjawisk. Co kilka tygodni prezentować będziemy spójne, składające się ze starannie wybranych filmów przeglądy, które pozwolą nam przyjrzeć się szczególnie ciekawym nurtom azjatyckiego kina.

W stałej ofercie platformy znajdą się natomiast filmy, które pod marką Pięciu Smaków wprowadzaliśmy do polskich kin. Unikatowe, autorskie projekty twórców, których mieliśmy przyjemność gościć na festiwalu, to tytuły szczególnie nam bliskie, ukazujące różnorodne i zaskakujące oblicza współczesnej Azji.

Łącznikiem między stałą biblioteką a pierwszym cyklicznym wydarzeniem będzie "Maggie" w reżyserii Yi Ok-seop, reżyserki, która w słodko-gorzkiej, bezpretensjonalnej formie porusza szereg problemów dotyczących kobiet w Korei. Po udanej trasie kinowej film będzie miał w kwietniu swoją premierę online - wyłącznie na pięciosmakowej platformie.
#kino #kinoazjatyckie #film #vod
  • 1
@r__k: wspaniała informacja. Warszawę i Wrocław mam trochę nie po drodze, więc zawsze żałowałem, że nie mogę sobie ot tak wyskoczyć na NH czy Pięć Smaków, ale kolejna już, festiwalowa inicjatywa VOD, to zdecydowanie najlepsza pandemiczna wiadomość. azjatycki art hałsik w domu, bomba!