Wpis z mikrobloga

Dobrze rozumiem, że skoro jeden z domowników dzisiaj otrzymał wynik pozytywny, to ja mam siedzieć na kwarantannie tyle, ile zarażony w izolacji, czyli minimum 13 dni + 7 dni po zakończeniu izolacji? Mam areszt domowy na minimum 20 dni?
#koronawirus
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NaChuiMiTaCHata ten test nic ci nie da, nie zajmie kwarantanny, bo wg systemu możesz się zarazić w ostatni dzień izolacji domownika. A test też nie ma sensu od razu, dopiero po kilku dniach czyli na jedno by wyszło
  • Odpowiedz
@taktoto: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/krotsza-kwarantanna
jeśli lekarz POZ nie zdecyduje o przedłużeniu czasu izolacji domowej, jej koniec następuje:

u osób z objawami COVID-19 – po 3 dniach od ustąpienia objawów, ale nie krócej niż po 13 dniach od wystąpienia objawów

u osób bezobjawowych – po 10 dniach od uzyskania wyniku dodatniego (dni przebywania na kwarantannie sprzed uzyskania wyniku testu w te 10 dni się
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata to są inne kwestie, bo objawy występują przed testem a 10 dni jest od pozytywnego wyniku, gdzie test już jest później niż objawy. Jak lekarz przedłuża, to tobie kwarantanna też się przedłuża i test niczego nie zmieni, bo cały czas jesteś wystawiony na wirusa
  • Odpowiedz