Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o nowym sposobie golenia fanów NBA na hajs?

Strona NBA Top Shot oferuje kupno "highlightu". W sensie nie zostajesz jego posiadaczem, że na przykład jak ESPN chciałby wykorzystać "twój" dunk Lebrona, to musi z tobą negocjować. Nie. Dostajesz jedynie ten moment na swojej wirtualnej półeczce :-)))

To chyba odpowiedź NBA na rynek skórek, kart i innych pierdół ze Steama. Każdy highlight ma mieć unikatowy kod a ich liczba ma być ograniczona, przez co uczestnicy zabawy będą na rynku sobie mogli kupować i odsprzedawać. Są jakieś paczki z losowymi highlightsami. Ceny niektórych oscylują już wokół 50 000$. Za złożenie decku masz achievementa, poprawia się twój ranking, blablabla.

Jedno pytanie. Na ch#j to komu?
https://www.nbatopshot.com/
#nba
LebronAntetokounmpo - Słyszeliście o nowym sposobie golenia fanów NBA na hajs? 

St...

źródło: comment_1616071612QvH5yl6iFbEAgOcoUCWjPd.jpg

Pobierz
  • 16
@LebronAntetokounmpo: Zacząć trzeba od tego że cały rynek NFT collectibles wyceniany jest na ok. $250 millionów. I obejmuje on nie tylko klipy wideo, ale również szeroko rozumianą sztukę itd.

Porównanie do Steama na sens tylko na pierwszy rzut oka. Wszystko co masz na Steamie, poza Steamem nie istnieje, tj. uzależnione jest od istnienia platformy. W tym wypadku nawet jeśli komisarz NBA wycofa się z projektu - dalej posiadasz swoje klipy NBA.
@Torak28: racja, niemniej konsumpcja tego rodzaju dzieła (szeroko rozumianego) zupełnie W NICZYM nie różni się od tego czy zrobię to na NBA Top Shot, czy na youtubie, twitterze, fejsiku. Tutaj wartość została dodana jedynie przez to, że ktoś nadał mi unikalny numer i tylko tyle. Narazie to nic innego jak bańka spekulacyjna i nie wiem jak miałoby jakkolwiek przetrwać po początkowym hypie. Tak jak pisze @rabarbarbarubar tutaj już muszą wchodzić wyższe
@Torak28: racja, niemniej konsumpcja tego rodzaju dzieła (szeroko rozumianego) zupełnie W NICZYM nie różni się od tego czy zrobię to na NBA Top Shot, czy na youtubie, twitterze, fejsiku. Tutaj wartość została dodana jedynie przez to, że ktoś nadał mi unikalny numer i tylko tyle. Narazie to nic innego jak bańka spekulacyjna i nie wiem jak miałoby jakkolwiek przetrwać po początkowym hypie. Tak jak pisze @rabarbarbarubar tutaj już muszą wchodzić wyższe