Wpis z mikrobloga

Od niedawna zacząłem pierwsze kroki z #gielda. Docelowo kupuję tylko nudne spółki dywidendowe (np. Merck & Co) i etfy, by się nie stresować i nie sprawdzać codziennie kursu - ot kupić na longterm 5+ lat za nadwyżki finansowe, które i tak by mi leżały niewykorzystane. A i tak sprawdzam codziennie kurs po 1-2 razy :D ehh.
  • 9
@KOLEGAMAMY: true, spodziewam się tego i staram się mentalnie przygotować ;) Cel jest taki, by regularnie inwestować trochę nadwyżek, a nie rzucać wszystkich nadwyżek w jednym momencie - głównie inwestuję w rozwój swojego biznesu, a giełda to na razie zabawa.
@ludzik: po lekturze "A Random Walk Down Wall Street" uznałem, że taka moja analiza i tak byłaby gówna warta ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasami w ramach hobby zobaczę analizę fundamentalną jakiejś spółki na YT, albo poczytam artykuł. Ot zdrowy rozsądek: dywersyfikacja portfolio w różne branże, dywidenda, dobry kondycja finansowa spółki z potencjałem na wzrosty. Nuda.
@JavaDevMatt: No i bardzo dobrze. Procent skladany + regularność= zysk. Gdzieś czytałem o całkiem fajnej strategii na uśrednianie przy regularnym wpłacaniu. Doskonale nadaje się na IKZE/IKE. Jeśli byłbyś chętny poczytać to poszukam jak to się nazywało, bo nie pamiętam. A sam schemat bardzo prosty