Wpis z mikrobloga

Jakie raki polecacie na początek zimowych wędrówek (głównie Tatry)? Kupować jakieś koszykowe? Czy już zainwestować w jakieś półautomaty? Bo też nie chcę kupić koszykowych, a za jakiś czas kupować pół automaty. Oczywiście zakup tych drugich wiązał by się ze zmianą butów.

Obecnie chodzę w Salewach MountainTrainer GTX. Czy ktoś do takich butów zakładał koszyki?

Myślałem, o czymś takim jak coś.

Nuptse Evo ewentualnie wersja Ice. Bo Flex chyba nie koniecznie, gdyż podeszwa przy tych Salewach jest dosyć twarda. Ewentualnie jak ktoś ma/miał podobny zestaw to niech napisze jak się sprawdzał.

#tatry #trekking #wspinaczka #gory
  • 6
@booolooo: No właśnie, większość Evo poleca. Tylko myśle czy z czasem nie będzie mnie wkurzało zakładanie tego (zapinanie pasków itp) i wtedy jakieś półautomaty to dodatkowy zakup.
@konskyyy: Z pół automatami nie miałem do czynienia, ale widziałem jak ktoś tam zakładał. Czy ja wiem? Ja swoje koszykowe tylko luzuje, tak, że zakładam, reguluje pasek i tyle. Nie przeplatam pasków za każdym razem.
@konskyyy: wbrew pozorom, jeżeli chodzi o paski to między półautomatami a koszykami różnica nie jest gigantyczna (przynajmniej na ile zaobserwowałem). I tu i tu raczej przewlekasz paski. Półautomaty mają zaletę w tym, że mocniej przylegają do buta, dzięki czemu jest stabilniej.