Wpis z mikrobloga

Będąc Nad jeziorem, policja zatrzymała Mnie niosącego siatkę z rybami.Zapytali Mnie o kartę wędkarską, i stwierdzili, że na tym akwenie nie można łowić ryb. Poinformowałem policjantów, że to są moje prywatne ryby, z którymi przychodzę tutaj, by sobie popływały, po czym wołam je i ryby wracają do siatki.Policjanci nie uwierzyli... zaproponowałem, że im pokaże, że ryby są oswojone i wracają do siatki.Policjanci zarządali bym im pokazał.Więc wypuściłem ryby.Jeden z policjantów powiedział.

PAN ZAWOŁA TE RYBY!
PANIE POLICJANCIE, JAKIE RYBY???

Oczywiście nie otrzymałem żadnej kary panowie w wąsach nie mieli kamery na mundurach.

#policja #logikaniebieskichpaskow
pawelczixd - Będąc Nad jeziorem, policja zatrzymała Mnie niosącego siatkę z rybami.Za...

źródło: comment_1615920945eIHv1lbZyVf2q9WUe71CsL.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelczixd: Będę panem marudą i odpisywał na pastę ale ponoć w takich sytuacjach gdzie policjant nie ma kamery to i tak jego słowo będzie bardziej wiarygodne dla sądu, co dla mnie jest dosyć kontrowersyjne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@FarGO: niestety w sprawach wykoroczeniowych tak jest. Ja jestem za tym by każdy mundurowy w Polsce mial obowiązek noszenia włączonej kamery przy każdej interwencji wraz z automatycznym wysyłaniem tego do nowej, niezależnej instytucji w stylu RPO. Ale to na pewno nie za tej władzy.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: zastanawiające jest to, że policjanci w większości na sam pomysł rejestratorów takich jak mają ich koledzy np. z USA reagują jak oparzeni. Dlaczego? Przecież to nie ma być bat na funkcjonariusza, a dowód dla np sądu lub prokuratury w przypadku, gdyby np użyli broni - więc jest to owszem, miecz obosieczny, ale dzięki kamerom nie musieli by się tłumaczyć w wielu sprawach, często zbędne byłoby wzywanie świadków zdarzenia. Podejrzewam,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@peezda_na_kulkach:

zastanawiające jest to, że policjanci w większości na sam pomysł rejestratorów takich jak mają ich koledzy np. z USA reagują jak oparzeni. Dlaczego?


Bo bycie policjantem w USA jest traktowane jako honor i służba obdarzona szacunkiem, a policjanci to przeszkoleni fachowcy zdobywający doświadczenie na ulicach, a w jakimś kraju z gówna typu Polska sluzba w policji kojarzy się głównie z cwaniactwem, kretactwem i totalnym brakiem kompetencji - krótko mówiąc
  • Odpowiedz