Wpis z mikrobloga

No i skusiłem się no i kupiłem jakiś czas temu #cyberpunk2077 na #ps4 . Od razu zaznaczam, że ja nie z tych czepiających sie gier na sile (w sumie to na Valhalle narzekałem ale to przez to, że dostałem kotlet podgrzany w mikrofalówce 10 razy pod rząd ale tu nie o tym XD).

Kilkadziesiąt godzin grania już mam za sobą i skwituję to coś jednym pytaniem:

Ten crap to pisał jakiś studencina na zaliczenie z programowania żeby tylko prowadzący go przepuścił? XDDDD

Szanuje Redów za Wieśka (bardzo dobra seria) ale to co pokazali w cyberpunku to nie porażka, to katastrofa na całej linii. Grafiki nie będę komentował bo szkoda strzępić ryja (uważam, że w grze AAA w 2021 roku na ps4 pro powinienem dostać o wiele wiele więcej).

Ale żeby bugi były nawet w kreatorze postaci? W tej grze bugi są wszędzie i we wszystkim. Jako ze mam manię rozpoczynania gry od nowa po jakimś czasie to do momentu śmierci Jackiego dochodziłem różnymi postaciami 9 razy z kilkoma misjami pobocznymi po drodze. Chyba najbardziej śmieszne co widziałem to rozjeżdżanie i zabijanie ludzi pod nosem policji. Jeżeli ta podniesie już łaskawie alarm to często wystarczy uciec kawałek pieszo albo odjechać samochodem i wszystko jest ok XDDDD wspominałem o bugach? NIE MA niczego co by działało w tej grze dobrze. Nie wierzycie to zagrajcie do 10 razy w tą grę jak ja. Takie bugi to ja widziałem 15-20 lat temu ostatni raz. Wywalanie z gry średnio co godzinę. W końcu by jakos w miarę grać musiałem przeładowywać save co jakiś czas bo wiele rzeczy w misjach się po prostu nie ładowalo. Mam nieodparte wrażenie, że Redzi wywalili cały dział testerów bo ta gra wygląda jakby dopiero wyszła z fazy budowy i weszła na dział testów. Nic tam nie chodzi tak jak powinno. Nawet głupi telefon V potrafi nadawać od 2 osób jednocześnie.

Dokonywałem w budynkach kilka razy dla testów morderstw cywili. Możecie mi wyjaśnić po co zapala się informacja, ze zgłoszono przestępstwo czy tam wystawiono za mną list skoro nikt po mnie nie przychodzi nawet oprócz czasem wkurzonych gangusów jak już sprzątnę im ziomka? W przestępczym Night City policja powinna być wszędzie i być natarczywa niczym w GTA na poziomie hard. A tymczasem pełni role ozdoby tu i tam. To już nie bug, to totalne olanie tematu. Poza tym przez to nawalanie wszędzie zadań dla policji (myślałem ze w CP77 będę przestępcą bardziej a nie stróżem prawa?) czuje się jak w jakimś symulatorze. Żeby jeszcze dali jakieś banki do obrobienia czy coś. A wszędzie tylko polowanie na złych i robienie porządku z gangusami bo chłopaki w mundurach wolą zająć się kawą i donutami XD

Mechanika w grze: XDDDDDDDDDD potem daleko, daleko nic znowu trochę beki XDDDD i zbieranie pukawek i kolorowych szmat po zrobieniu porządku na kolejnej melinie by wygrać te z największą cyferką (mój faworyt to różowe majtki na miejsce spodni będące najsilniejszym pancerzem jaki mi wydrapił, dobrze ze jest widok pierwszoosobowy XDDD). O mechanice pojazdów się nie rozpisuje bo taka nie istnieje. Napisze tylko że nie kupiłem ani jednego pojazdu mimo ze mam 20 ofert od różnych NPC. Szkoda wydawać kasy a pojazd który mamy od początku ewentualnie taksówka, która się dostaje potem robią robotę i wyglądają niezle.

Ac: Valhalla, którą kupiłem w preorderze i w którą zagrałem od razu bez żadnej łatki przy CP77 to jest arcydzieło. Valhalla, która jest kopiuj-wklej poprzednich części z nową oprawą graficzną i która mnie znudziła po kilku godzinach jako, że przeszedłem wszystkie Assasiny...

Nie wiem jak wy ale CD Project Red skończy wg mnie jak Ikar. Zachłysnęli się sukcesem Wieśka, który otworzył przed nimi giełdę i postawił na piedestale najlepszych w branży. Ci sami teraz wypuszczają coś co wygląda jakby było dopiero na półmetku do wydania. Szkoda, bo fabuła bardzo fajna (jedyny plus tej gry). Ze szczytu upadek jest najboleśniejszy. Mam nadzieje że czymś się zrehabilitują bo inaczej ta firma będzie skończona (Wiedźmin to już czas przeszły przy tym co pokazali w Cyberpunku).
  • 14
  • Odpowiedz
O CP77 już wszystko zostało powiedziane, napisane i pokazane na filmach. Nie kopmy leżącego. CDR nie potrafi dowozić projektów i tyle. Z Wieśkiem udało się za 3 razem (bo bank dyszał nad projektem). Potem seria fakapów pt Gwint, Thronebreaker no i CP. Szkoda bo w pewnym sensie byli wizytówką Polski. Nie mówmy już o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
O CP77 już wszystko zostało powiedziane, napisane i pokazane na filmach. Nie kopmy leżącego. CDR nie potrafi dowozić projektów i tyle. Z Wieśkiem udało się za 3 razem. Potem seria fakapów pt Gwint, Thronebreaker no i CP. Szkoda bo w pewnym sensie byli wizytówką Polski. Nie mówmy już o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PosiadaczKonta: A to przepraszam. Miałem zablokowany tag #cyberpunk2077 juz przed
  • Odpowiedz
i. Grafiki nie będę komentował bo szkoda strzępić ryja (uważam, że w grze AAA w 2021 roku na ps4 pro powinienem dostać o wiele wiele więcej).


@Janusz_z_Rivii: Człowieku. Spodziewasz się, że grafika z konsoli z 2013 roku z podzespołami z roku 2008 będzie wyglądać na 2021? Kup PC i zobacz jak wygląda grafika w tej grze, a nie myślisz, że na złomie z 2013 będzie wyglądać jak na nextgenach.
  • Odpowiedz
@wykopowicz_ka: przecież napisał wyraźnie.
Spodziewał się, że grafika w grze AAA, wydanej przez doświadczoną spółkę wartą na rynku kilkadziesiąt miliardów, nie będzie odbiegać od poziomu grafiki w innych grach AAA równie doświadczonych spółek gamedev.
Co tu ma do rzeczy platforma? Valhalla (grałem) wygląda świetnie i na PS4.
  • Odpowiedz
Człowieku. Spodziewasz się, że grafika z konsoli z 2013 roku z podzespołami z roku 2008 będzie wyglądać na 2021? Kup PC i zobacz jak wygląda grafika w tej grze, a nie myślisz, że na złomie z 2013 będzie wyglądać jak na nextgenach.


@wykopowicz_ka: Ale po co mam kupować PC jak mogę kupić grę od konkurencji, dla której nie jest problemem, ze mam konsole z 2013 roku? Teraz to ja mam
  • Odpowiedz
przecież napisał wyraźnie.

Spodziewał się, że grafika w grze AAA, wydanej przez doświadczoną spółkę wartą na rynku kilkadziesiąt miliardów, nie będzie odbiegać od poziomu grafiki w innych grach AAA równie doświadczonych spółek gamedev.
Co tu ma do rzeczy platforma? Valhalla (grałem) wygląda świetnie i na PS4.

@shaki24: to jest ostatnia linia obrony tych fanatyków i ślepców. Wydaj fortunę na najlepsze dostępne komponenty do kompa na rynku tylko po to by
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: dokładnie. Żałosne wymówki.

CD Project wyprodukował grę na PS4, doskonale wiedział jakie komponenty ma ta konsola, pracował nad grą ile? 6? 8 lat? I teraz wymówka, iż to konsola jest winna, że gra wygląda jak wygląda i że są bugi, bo zwyczajnie się nie dało, konsola jest za słaba... XD

Trochę mi to przypomina mojego kolegę z pracy, który co mu nie dasz to potrafi #!$%@?ć i potem poprawia
  • Odpowiedz
@shaki24: Spodziewałem się obrony w wątku ale nie tego typu argumentami:) ja się czułem przy diablo 3 rozczarowany ale mimo wszystko trzymało jakiś poziom. Mam wrażenie ze Redzi mogą przestać istnieć po tej całej przygodzie z CP77 zwłaszcza ze akcjonariusze zainwestowali mnóstwo kasy w spółkę
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: Mam te same przemyślenia co Ty. Wiesiek 3 był świetny, a Cyber to jakiś żart i scam roku xD Być może dlatego, że setting fantasy nie potrzebuje takiego skomplikowania kodu jak setting cyberpunka. Albo po prostu cybera robili inni ludzie niż wieśka.
  • Odpowiedz
@serczi: gdyby skopiowali GTA to chyba skończyłoby sie tylko na narzekaniu, ze kopia XD a tak to na motorze uderzając osobówki w tylny zderzak jadąc pełną prędkością podrzucam je do góry za siebie i jak gdyby nic jadę dalej. No ale wiem, wiem nie mam dobrego kompa z dobrą grafiką XDDDD
  • Odpowiedz
@shaki24: ps4 to przestarzały, parujący, brązowy kloc i każdy dobrze o tym wie.
I teraz po kolei - CD Projekt, nie c.
Development trwał 7 lat. W tym czasie wyszła technologia RTX i jak to redzi - chcieli wycisnąć to co najnowsze ze sprzętu, a potem dla kartofli downgrade robić. Nie powinni byli na ps4 wcale tego wydawać, bo ta gierca nie ma szans na takim crapie śmigać. Sporo racji
  • Odpowiedz
@kamillus: Gra na PS5 czy nowego Xbox-a przecież jeszcze nie miała premiery.

Konsolom można zarzucić wiele, ale devsi wiedzieli pod jaki sprzęt robią grę, więc wymówki "sorry to wina sprzętu" są totalnie nie na miejscu. Owszem, gdyby uznali się, że się nie da, to powinni całkiem odpuścić tą platformę.

btw. grałeś w grę? oglądałeś filimiki co tam się w tej grze odjaniepawla? Przecież to wygląda jakby ktoś tą grę naprędce
  • Odpowiedz