Wpis z mikrobloga

Cześć, doradźcie:
Chcę trochę stuningować mojego już leciwego laptopa HP Pavilion Notebook 15-r059no, i5-4210U 1.7GHz, 8BG DDR3 1600MHz, mobo ZS050 LA-A992P. Niestety grafiki i proca nie da się zmienić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przede wszystkim wymiana dysku na SSD. I tu pierwsze pytanie w grę wchodzą tylko te z interfejsem SATA czy M.2 oraz M.2 PCI-E (NVMe) również?
Druga sprawa to RAM. Mam w jednej kości 8GB (wg dokumentacji jest to obsługiwany max), ale widzę, że na płycie są dwa sloty. A jakby dać 2 x 4GB. Warto?
Trzecia sprawa: oryginalnie był Win8.1 teraz jest 10. Kumpel mówi, żeby iść w Win7, bo laptop będzie śmigał, aż miło. Nie chcę Linuxa.

#laptopy #laptop #ssd #ram #windows #komputery
  • 7
@bernhard: On nie ma m2. Możesz wyjąć hdd i wsadzić ssd na sata jedynie. 2x4 zamiast 1x8 raczej nic nie zmieni bo chyba tam nie ma dual chanel. A 8GB to max co możesz tam włożyć. IMO zmiana z 10 na 7 też wiele nie zmieni bo 10 jest lepiej zoptymalizowana - ale to tylko moje zdanie
@bernhard: Na pewno są szybsze dyski, ale ten jest spoko w swojej cenie. Niestety nie doradzę nic innego, musiałbyś zwracać uwagę na prędkości, ale to nie jedyny wyznacznik. Ew. jeśli nie ma tam napędu i zostawiasz sam ssd kosztem hdd (bo tak to być napęd wywalił) to może większa pojemność bo 500GB to nie jest zbyt dużo.