Wpis z mikrobloga

Rostocker Bock Hell


@oba-manigger: Wiesz zakupy robię w niemieckim Aldi lub Markkauft, nie wiem czy tam mają akurat te piwa ale będę zwracał uwagę na piwa "bock". Przy okazji jak tam wygląda sprawa z kaucją za butelki, z powodu mojej nieznajomości tematu w kwestii kaucji kupuję w Niemczech wina i mocne alko.
@dzieju41: To gdzie Ty jeździsz na zakupy, że robisz zakupy w Aldi?
Przecież kaucja za butelki to prosto sprawa. Większość sklepów ma na zewnątrz automaty (Netto, nahkauf, Netto Marken-Discount) albo na sklepie lub przy hali sprzedaży jak w Kauflandzie.
Wrzucasz zwrotne butelki, klikasz zielony/czerwony przycisk, masz pfandbona i przy kasie dajesz to niemieckiej Heldze i tyle.
@oba-manigger: Ale pytam o pierwsze zakupy, biorę 10 piw i ile kaucji mi doliczą przy zakupie?

Przynajmniej 4 razy w roku jestem w Zgorzelcu a tam z jednego miasta do drugiego to rzut beretem, latem zaś często jeżdżę nad zalew po niemieckiej stronie, cisza, spokój a w drodze powrotnej Aldi.
@dzieju41: 10 piw butelkowych to 10x0,08 = 80 centów. No chyba, że butelki z zamknięciem porcelanowym to 0,15 x 10 = 1,50 Euro.
Ale za to przy następnych zakupach jakbyś zdał butelki to od razu masz pfandbona o wartości 80 centów.
Kolejnym plusem jest, że nie musisz robić zakupów za tyle ile jest warty pfandbon lub więcej.
Zawsze przy większej ilości butelek możesz wymienić to na pieniądze przy kasie; bez żadnego
@oba-manigger: I to jest jasna, trzeźwa odpowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki
8 centów to nasze 50 groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kuzyn mieszkający w Zgorzelcu zawsze wymieniał kratę za kratę, jak jeszcze automatów nie było.
@dzieju41: No oprócz tego, że jest kaucja na butelki szklane to też i jest na 95% napojów w plastikowych butelkach i puszkach. Ale wtedy kaucja wynosi aż 25 centów, więc warto mieć to na uwadze.
Dla takiego kogoś jak ja; jedna butelka po niemieckiej wodzie czy coca-coli to praktycznie browarek za darmo XD
@dzieju41: Ciężko się jej wystrzec, bo może niektóre soki nie mają kaucji i niektóre energetyki dostępne w jednej sieci marketów (np. jak u nas Be Power z Biedronki). Ale spokojnie, kaucje za butelki też możesz zwrocić przy następnych zakupach. Do tego na niektore produkty w słoikaich też jest kaucja xD