Wpis z mikrobloga

#perfumy #stragan

Hej Mireczki z mojego ulubionego tagu. Niestety, muszę pozbyć się kolekcji. Powód jest dość smutny - zdrowie mi podupadło trochę, a leczenie jest drogie, więc będę wyprzedawał wszystko, co przez te parę lat nagromadziłem, żeby trochę pomóc sfinansować sobie koszty leczenia. Wszystkie rzeczy, które mam, kupiłem od Mireczków z tagu oraz w znanych i lubianych perfumeriach - Elnino, Notino, E-Glamour. Ceny starałem się dawać uczciwe, na pewno niższe niż aktualnie na perfumehub. Plus, zawsze można się dogadać. Do większych zakupów dorzucę jakieś fajne niespodzianki :)

1. Valentino V Pour Homme Recenzja drlove Recenzja KaraczenMasta Fragrantica
Świetne, męskie perfumy. Nieprodukowane już i rzadko spotykane. Ubytek widać na zdjęciu - szacuję, że zostało jakieś 70 ml. 360 zł Zdjęcie

2. Escentric Molecules Molecule 01 Fragrantica
ISO E Super we flakonie - i już :) Ubytek widać na zdjęciu (pozostało pewnie jakieś 35 ml, może troszkę więcej). 90 zł. Zdjęcie

3. Jean Paul Gaultier Kokorico (Tester) Fragrantica Liść fiołka i kakao z drzewnym podbiciem. Prosty, ale bardzo ciekawy zapach. Ubytek zaznaczyłem na zdjęciu (pozostało pewnie jakieś 45 ml). 90 zł. Zdjęcie

4. Salvatore Ferragamo pour Homme Recenzja drlove Fragrantica.
Nic ponad to, co napisał Doktor, nie mogę dodać. Ubytek to 3 psiki. 70 zł. Zdjęcie

5. Boss Bottled Infinite Fragrantica
Bardzo bezpieczny zapach - męski i nienachalny. Moim zdaniem najlepszy flanker szarego Bossa. Flakon w oryginale miał 50 ml, ubytek widać na zdjęciu (pozostało trochę ponad 40 ml). 60 zł. Zdjęcie

6. Banana Republic 78 Vintage Green Recenzja drlove Fragrantica. Cytrusy i zielona herbata - świetny wiosenno-letni zapach. Ubytek widać na zdjęciu (pozostało pewnie ok. 65 ml). 70 zł. Zdjęcie

7. Nishane Hacivat Fragrantica.
Jak na mój nos, to lepszy Aventus - trwalszy i z "pazurem". Ubytek starałem się pokazać na zdjęciach - jak na moje oko to pozostało tam niecałe 30 ml. 220 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

8. Jill Sander Sun Men Recenzja drlove Fragrantica
Nietypowy letniak - cytrusy podbite piżmem i takie delikatne "ciepło". Ubytek testowy (2 psiki). Flakon 75 ml. 50 zł. Zdjęcie

9. Missoni Parfum Pour Homme (Tester) Fragrantica Mirko 1 Mirko 2
Niektórzy wyczuwają tu inspirację Bleu de Chanel, ja po prostu czuję przyjemny, męski zapach. Ubytek na zdjęciu - spokojnie jest ponad 50 ml. 50 zł. Zdjęcie

10. Rituals Roi D'Orient Stosunkowo udany zapach Fragrantica
Niesamowity zapach. Ciepły i zadziwiająco bogaty jak na tylko 3 składniki. Ubytek? Może 1 ml (flakon 60 ml). 110 zł. Zdjęcie

11. Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo (batch 38T100R, flakon o pojemności 40 ml) Recenzja KaraczenMasta Fragrantica. Ubytek na zdjęciu - zostało spokojnie 30 ml, moze ciut więcej. GIRLS LOVE IT GUYS!!!!!111oneone. 80zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

12. Guerlain L'Homme Ideal Cologne Fragrantica. Flakon 100 ml. Ubytek to 3 psiki testowe. 130 zł. Zdjęcie

13. Dior Sauvage EDT Fragrantica (Tester, flakon o początkowej pojemności 100 ml). O tym zapachu napisano i powiedziano już chyba wszystko - innymi słowy, brat Cyrusa Writera we francuskich ciuszkach :) Pozostało jakieś 45 ml. 85 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

14. Tom Ford Grey Vetiver EDP Fragrantica (flakon o początkowej pojemności 100 ml). Ubytek widoczny na zdjęciu. 65 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

15. Al Haramain Mystique Homme Fragrantica. Ubytek to jakieś 5ml, czyli zostało 95 ml. 40 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

16. Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Intense Recenzja ptasznik1000 Fragrantica. Kadzidlano-przyprawowa wariacja na temat protoplasty. Ubytek minimalny (jakieś 6 psików). Flakon 125 ml. 70 zł. Zdjęcie

17. Versace Dylan Blue (oryginalna pojemność flakonu to 30 ml) Recenzja ptasznik1000 Fragrantica. Bardzo OK zapach, bezpieczny, nienachalny, męski. Zostało ok 20 ml, może trochę więcej, ale przyjmijmy, że 20 :) 25 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

18. Lacoste L'Homme Intense Fragrantica. Fajny, owocowy ale ciepły zapach. Idealne perfumy na wieczór. Nienachalne i - o dziwo - bardzo naturalnie pachnące. Flakon w oryginalnej pojemności 50 ml, z czego zostało ok. 35 ml. 50 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

19. Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Blanc Fragrantica. Bardzo świeży zapach, idealny na wiosnę i lato - cytrusowo-kwiatowy, z lekką nutą mydełka. Mimo kwiatów stwierdzam ze na pewno męski. Flakon w oryginalnej pojemności 50 ml, z czego zostało ok. 30 ml. 30 zł. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2.

20. Joop! Homme Fragrantica - no tego gagatka chyba nie trzeba przedstawiać. Pewnie dodam go jako gratis do jakiegoś zamówienia. 30 ml. Chyba, że ktoś bardzo chce, to oddam za 25 zł. Zdjęcie

21. Just Jack Vetiver - mniej znany niż nasz kochany memiczny Tobacco Leaf, ale również będący klonem TF - w tym przypadku TF Grey Vetiver. Jak wyżej, pewnie dorzucę go jako gratis do jakiegoś zamówienia, bo szczerze mówiąc, to max, ile mógłbym za niego wołać to 15 zł. Zdjęcie

Zdjęcia starałem się robić tak, żeby mój ulubiony tagowy śmieszek bydgoszczvx nie miał zbyt łatwo - no ale to zdolna bestia jest, więc wszystko jest możliwe :)

Dekanty Zbiorcze zdjęcie. Pojemność dekantów szacunkowa, zaokrąglałem z korzyścią:
MontBlanc Legend Spirit 4 ml 7 zł
Bvlgari Aqva Amara 4 ml 14 zł
TF Grey Vetiver EDP 4ml 19 zł
Atelier Cologne Pomelo Paradis - jest na zdjęciu, ale poszedł wczoraj
Hermès Terre d'Hermès Eau Très Fraîche 9 ml 21 zł
Guerlain Homme L'Eau Boisée 4ml 11 zł
Creed Silver Mountain Water 9,5 ml 45 zł
Parfums De Marly layton 7ml 40 zł
Adnan B Ambre Noir 4ml 5 zł (albo gratis do zamówienia jakiegoś)
Rasasi La Yuqawam Pour Homme 9ml 29 zł
Thierry Mugler A*Men z 2012 r. 11 ml 25 zł
Paco Rabbanne 1 Milion Lucky 9ml 18 zł
John Varvatos Artisan Pure 8ml 16 zł

Jeśli ktoś zdąży przed wygaśnięciem promocji na OLX, to ogarnę wysyłkę cebulomatem. W innym przypadku w grę wchodzi tylko paczkomat.

Dzięki z góry za zainteresowanie :)
  • 40