Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam ten cały reddit i twitter w poszukiwaniu merytorycznych komentarzy i zauważyłem taką rzecz:

Imo przeciwnicy ruchu #superstraight argumentują swoje stanowisko tym, że istnieje preferencja co do genitaliów - czyli nie to, że wolisz kobiety - po prostu wolisz osobę o wyglądzie kobiety z cyckami oraz pochwą. W sensie - zanikł podział na kobiety i mężczyźni - są tylko osoby o danym ciele i genitaliach. Więc w momencie, gdy widzisz nagie, kobiece ciało - to mózg dostaje seksualny bodziec, dochodzi do podniecenia i hormony sprawiają, że masz ochotę skosztować tego ciała.

I teraz tak: z biologicznego punktu widzenia, nasz mózg rozpoznaje właśnie te triggery seksualne. Widzisz ładne cycki - podniecenie. Widzisz zgrabne nogi i szerokie, zaokrąglone uda - podniecasz się. Czasami te triggery mogą też być inne (niektórzy np. lubią mniejsze piersi, albo mniej zaokrąglone ciało, a niektórzy wolą po prostu męskie ciała - tak jak geje).

Dalej: W momencie, gdy widzimy kobiece ciało i dowiadujemy się, że wcześniej było ono płci męskiej - to mózg dostaje sprzeczne sygnały. Widzimy ciało kobiece (następuje podniecenie), ale świadomość poprzedniej wersji działa antytriggerująco. Tak jakby nakładamy filtr na tą osobę i nie widzimy ją już jako kobietę - a jako mężczyznę. A więc - wypieramy nasz naturalny seksualny bodziec.

I w ten sposób tłumaczy się tą całą transfobię - że następuje tu brak akceptacji twoich biologicznych triggerów, bo pomimo iż widzisz ciało kobiece, to masz świadomość tego, że była mężczyzną, a więc niezgodnie z twoimi preferencjami. Czyli patrzysz na przeszłość, a nie na teraźniejszość.

#superstraight
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paczelok: Widziałem to - i wiem, że zmiany płci nie są jeszcze na tyle zaawansowane, by przejść ją całkowicie i odciąć się od poprzedniej płci.

Nie mniej, to bardziej dyskusja filozoficzna. Bo załóżmy, że w przyszłości nie będziesz w stanie rozpoznać czy ktoś jest po korekcie czy nie. Czy świadomość tego, że ktoś poprzednio nie spełniał twoich preferencji będzie dla Ciebie odrzucająca? Bo jednak chodzi o zmianę ciała tak, by odpowiadać Tobie (czyli zmiana na kobietę).

Ale idźmy
  • Odpowiedz
@ponerLokej: Jak dla mnie powód powstania całej tej akcji jest chory. Ludzie są linczowani, wyzywani od transfobów tylko za to, że nie chcą wchodzić w związki z osobami trans, kiedy przyczyna odrzucenia kogoś jako potencjalnego partnera/partnerki jest prywatną sprawą danej osoby i nikt inny nie ma prawa tego w ogóle kwestionować
  • Odpowiedz
@Darakan:

"za to, że nie chcą wchodzić w związki z osobami trans"

Gdy spytasz się takiej osoby "dlaczego" nie chce wchodzić w związek z osobą trans to odpowie "Bo chcę by moja kobieta była naturalnie urodzoną kobietą", ale gdy odwrócisz pytanie i spytasz "A co jeśli dana osoba urodziła się kobietą, ale zmieniła płeć na mężczyznę? Teraz to naturalnie urodzona kobieta" To dostaniesz odpowiedź: "Bo teraz ma ciało faceta i mnie to nie
  • Odpowiedz