Wpis z mikrobloga

@Soobak: nie no, jestem w pełni świadom efektu druku FDM czyli druku złożonego z widocznych warstw. Mi chodzi konkretnie o te wyraźne, co kilka cm, różnice na ściankach.
@jmuhha: nie wiem, może musiałbym zobaczyć inne (cudze) wydruki abym uwierzył, że tak ma być - póki co mój wrodzony perfekcjonizm nie pozwala mi się zachwycać jakością moich wydruków ;)
Mi chodzi konkretnie o te wyraźne, co kilka cm, różnice na ściankach.


@mles:

roznica w temperaturach filamentu opuszczajacego dysze? (na temperature sklada sie tez predkosc wydruku)
@Iucek: akurat na dole nic się nie podwinęło - taki model, zaokrąglony spód ma. W razie czego na modele gdzie faktycznie spodziewam się podwijania mam hegrona ;)
@sylwek2k: ale, że aż tak? Wahania temperatury dyszy są raczej niewielkie, ale pewnie zrobię (po zakończeniu obecnego druku) PID tuning, bo w sumie od czasu wymiany chłodzenia nawet tego tematu nie tknąłem.
@mles: masz sruby trapezowe? jeżeli tak to obstawiam jakieś naprężania na srubie i nie idzie jednostajnie po z-cie. Ewentualnie wadliwe / krzywe śruby
  • 0
@akslow: mam, jak to w Enderze ;) Wygląda na względnie prostą, ale z Chin leci nieco lepsza, pokryta PTFE - nie wiem na ile pomoże ale może nie zaszkodzi. Do tego będzie nakrętka z POM zamiast mosiężnej. Jeśli nie poprawi to druku to chociaż będzie ładnie wyglądać ¯_(ツ)_/¯