Wpis z mikrobloga

@huntforfur: jeśli pytasz o pozwolenie na broń palną to nie - kusza nie jest bronią palną.
Możesz wystapić o zezwolenie na broń cieciwową w postaci kuszy, ale musisz do podać ważną przyczynę i ją odpowiednio uargumentować.
czy pozwolenie na broń pozwala na posiadanie kuszy?


@huntforfur: ... pozwolenie na broń palną nie pozwala ci kupić czarnego prochu (który możesz sobie wydłubać z fajerwerków albo zrobić z saletry) a ty się pytasz czy pozwala posiadać kuszę? xDD
@huntforfur: Daj jakiegoś linka, bo tak na szybko to nie widzę nic. Może to jakiś proch na bazie saletry i tak można, nie jestem w stanie stwierdzić. Jednak taki stosowany w amunicji ma inny skład i w UOBiA jest jasno określone na jakich zasadach można go sprzedać.
@huntforfur: Pierwszy lepszy sklep z bronią ma taką wstawkę > > ZASADY SPRZEDAŻY

Proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania , którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej. Przedsiębiorcy którzy uzyskali koncesję na obrót bronią i amunicją muszą posiadać wyszczególniony w koncesji wpis uprawniający do obrotu materiałami wybuchowymi lub prochami strzelniczymi (w tym prochu czarnego albo nitrocelulozowego).


W przypadku nabywania na koncesję odbiorca
via Android
  • 0
@MrocznaKaszanka chyba już dzisiaj widziałem to ogłoszenie i taki ładny, że nawet się zastanawiałem, ale na razie ładuję hajs w karabin i wolałbym jakiś pistolet po taniości, bo to ten nie jest jednak moja konkurencja ( ͡º ͜ʖ͡º)