Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
zbieram się z zakupem swojej pierwszej papugi. Chcę ją trzymać w mieszkaniu do towarzystwa i raczej pojedynczo.
Z charakteru podobają mi się nimfy i to że potrafią gwiazdać, a nie tylko skrzeczeć. Pytanie, czy są jeszcze jakieś inne papugi warte uwagi o podobnym zachowaniu do nimf? Cena i rozmiar nie mają większego znaczenia, no może z wykluczeniem dużych ar i kakadu. Chcę po prostu wybrać najlepiej jak można, bo to zwierzę na wiele lat, a ja nie zamierzam zakładać hodowli w mieszkaniu, albo potem zwierzaka komuś oddawać :) Ktoś coś?
#pytanie #zwierzaczki #papugi #ptaki
  • 9
@PustyCzlowiek: spróbuj na początek zrobić ten quiz https://myrightbird.com/quiz
Papugi potrzebują dużo uwagi. Jeśli nie ma Cię dość długo w domu w ciągu dnia, a będziesz miał pojedynczą papugę, to będzie jej smutno. Osobiście mam jedną, ale pracuję z domu wiec siedzi ze mną caly czas.
Kolejna kwestia to klatka, zabawki i jedzenie, ale tu dużo jest do napisania więc polecam poszukać w necie.
Dodam tylko, że nimfy są wspaniałe (
@PustyCzlowiek: najpierw poczytaj zanim się zdecydujesz, czy rzeczywiście jesteś gotowy mieć papugę, dobre źródła:
http://www.papugi.dt.pl/
https://www.facebook.com/groups/161257620959701/hashtags

Zwłaszcza to:
https://www.facebook.com/groups/161257620959701/permalink/1115227302229390/

Nimfy są fajne, ale to nieprawda, że nie skrzeczą. To zależy od płci, której przy zakupie młodej papugi nawet doświadczony hodowca nie określi. Jeśli twierdzi inaczej, to kłamie ;)

I tak jak pisali poprzednicy:
1. Nie kupuje się jednej papugi - powinny być trzymane parami tego samego gatunku.
2. Papugi potrzebują dużo
@samjesteszajety: zrobiłem ten test i wyszła mi 80% kompatybilność z nimfami, 75% z nierozłączkami, rudosterkami i aleksandrettą śliwogłową, ale one chyba nie mają takiego charakteru jak nimfy.

@xed2: nie chcę zakładać hodowli, to ma być ptak do towarzystwa, interakcji, nie obserwacji, nie wykluczam dokupienia później 2-giej do pary, ale właśnie w razie jakiegoś wyjazdu, łatwiej przekazać komuś w opiekę jedną, niż stado.

Ogólnie nad papugiem myślę już od dłuższego czasu,
@PustyCzlowiek: ale tu nie chodzi o hodowlę, tylko o dobrostan ptaka i jego komfort psychiczny. To nie ma nic wspólnego z rozmnażaniem, do którego już rzeczywiście trzeba mieć wiedzę specjalistyczną. Posiadanie dwóch papug wcale nie oznacza hodowli, bo mogą to być dwa samce lub dwie samice i wtedy też jest dla ptaków ok.

Poczytaj te materiały, tam jest podstawowa wiedza i absolutne minimum, które warto żebyś poznał zanim się zdecydujesz (trzeci
@xed2: od siebie dodam że dwie papugi naraz to naprawdę niewiele więcej roboty - dłuższe sprzatanie i miski z jedeniem/wodą razy dwa do przygotowania, a zwierzaki są naprawdę dużo szczęśliwsze.

@PustyCzlowiek: zorientuj się też w jakiej odległości masz jakiegoś dobrego weta od ptaków. Nie każdy wet ogarnia papugi.
Jak nie jesteś gotowy na dwa ptasiory na raz to jeszcze sobię odpuść papugi :)
@host25: ale mi nie chodzi o robotę, czy pieniądze, czy czas, tylko chcę mieć papugę jak najbardziej oswojoną, którą bez problemu można w razie czego komuś dać na przechowanie i która nie będzie wrzeszczeć, jak te wolierowe i będzie względnie cicha. Jak nie będę miał dla niej czasu, to dokupię jej drugą do pary, ale na początku nie chcę tego robić, bo nie mam doświadczenia z papugami, a uważam że z
@PustyCzlowiek: Generalnie z mirkiem wyżej dlatego o tym piszemy bo to mega ważny aspekt przy posiadaniu papugi a Ty jak piszesz nie masz doświadczenia w tym temacie.
Jeśli liczysz na to że papuga przez cały czas będzie spokojna, dość cicha i będzie się chciała tylko przytulać - to takiej papugi nie ma, będziesz pogryziony, a jak mieszkasz w bloku z cienkimi ścianami i masz upierdliwych sąsiadów to na pewno ktoś przyjdzie
@PustyCzlowiek: papuga to dzikie zwierze, a niekrzycząca to juz w ogole zapomnij, każda sie drze - a im bardziej samotna papuga tym bardziej sie drze. Tylko chore nie krzyczą. Fajnie, że chcesz im zapewnić jak najlepszy start. Ale jak już koniecznie chcesz to NIMFA JEST NAJLEPSZYM WYBOREM. Tylko licz sie z tym, ze papuga moze po prostu nie spełnić twoich oczekiwań jako kompana dla Ciebie - to nie jest tak, że