Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej, w arece i w drugim kwiatku zauwazylam wciornastki. Areke juz wyjęłam z ziemi obmyłam korzenie i się suszy, a z drugim kwiatkiem jeszcze muszę coś porobić. Co dalej? Pojade do Obi po coś na wciornastki ale to wystarczy? Wsadzę w nową ziemię opryskam i do pokoju znow wstawić czy wykonac ten sposób z reklamówka? To moje pierwsze robale tego pokroju i sie martwie :(
#kwiaty #ogrodnictwo #kiciochpyta #kwiatydoniczkowe
  • 18
@LAU-RA: Mospilan. Wora możesz dać, niech się nie roznoszą. Albo odseparować od innych. To szybkie i wredne.

Wciorniastków jeszcze osobiście nie spotkałem ale podobno opryski niewiele dają, trzeba sie ich pozbyć ręcznie


@Niewiemja:

Wciorniastków jeszcze osobiście nie spotkałem ale podobno opryski niewiele dają, trzeba sie ich pozbyć ręcznie

Dają, dają. Wciornastków ręcznie nie wyłapiesz. Jakiejś większości nawet nie zauważysz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: moja wina mi sie powalily kwiatki bo ostatnio wciornastki tez mialam XD ale ziemiórki pierwszy raz. Wymienilam ziemie stare doniczki wywalilam kwiatki oplukalam osuszylam k wlozylam do nowych doniczek i kupilam taki srodek do podlania do ziemi. Musi to pomóc :D
@LAU-RA: co ten watek xDD
Z ziemiorkami walczy sie na dwoch frontach - z osobnikami dojrzalymi i larwami. Na larwy srodek doglebowo a na dojrzale osboniki zolte lepy. Wyglada fatalnie ale dziala :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HorribileDictu: taak kupilam te lepy, wsadzilam i juz 3 muszki zlapane. A wciorniastki udało mi się wytępić. Kupilam specyfik, popryskalam liscie i po robalach. W Castoramie dali mi spray z karate i zadziałał.