Wpis z mikrobloga

Obejrzałem 1 odcinek Plemiona Europy. Już na samym początku mnie zirytowali i rozbawili gdy wjechał napis wprowadzający jaka jest sytuacja w Europie. Parafrazując: "Na skutek blackoutu narody Europy się rozpadły i przestały istnieć". Jakie narody, co oni bredzą? Państwa się rozpadły, a nie same narody! Narody to są ludzie określonej narodowości, dopóki część tych ludzi żyje to naród istnieje i dalej trwa, choćby jego państwo się rozpadło, czy zostało podbite i rozebrane. Naród, a państwo lub społeczeństwo to zasadnicza różnica! Zgrzyt logiczny mocny. Scenariusz napisany przez debili dla idiotów czy celowo taka manipulacja po lewacku trochę? Druga sprawa mnie irytująca to praca kamery. Widać, że jest kręcone z ręki przez operatora z pasożytami w tyłku, albo przez marynarza który dopiero co zszedł na ląd i go zarzuca na boki. Operator kręci i kiwa tą kamerą cały czas, aż się niedobrze widzowi robi. To ma być film, a nie reportaż z karuzeli lub huśtawki do jasnego netflixa!
() ¯\_(ツ)_/¯
#netflix #plemionaeuropy #seriale
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@koniarz Barbarzyńcy jest serialem niskobudżetowym, obejrzałem go do końca bo lubię klimaty starożytne. Moim zdaniem 5/10 to maks. Spodziewałem się większego rozmachu w produkcji o lesie Teutoburskim i zniszczeniu legionów Warusa. To już serial The Last Kingdom o Wessex i Wikingach jest dużo lepszy. Chociaż też nie dorównuje np. serialowi Wikingowie.
  • Odpowiedz