Wpis z mikrobloga

Sezon 3 - runda wiosenna - machina ruszyła?
Słowem wstępu - to co nas męczyło, można powiedzieć że udało się naprawić i to prawie w całości, a nie wystarczyło dużo, wystarczył jeden mały szczegół...
-------------------------------------------------------
Przebieg rundy
-------------------------------------------------------
Przed początkiem rundy rozegraliśmy sześć sparingów, z czego jeden z rywalem na poziomie europejskim, takim który mógł być symulacją tego, co czeka nas w 1/8 finału Conference League - a mianowicie z Rangersami, spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:2 co mogło być zwiastunem dobrej formy, bo przecież rywal mocny. Jednak szybko zostaliśmy zweryfikowani przez Sandecję z którą zremisowaliśmy 1:1, ale następne cztery sparingi wygraliśmy.
Nadeszła liga. Jej początek był nieudany, bo na start dostaliśmy 1:3 z Zagłębiem Lubin, a potem wznowiliśmy potyczki w Conference League z którymi wiązałem nadzieje, niestety w dwumeczu z Trabzonsporem przegraliśmy odpowiednio 2:0 na wyjeździe i 0:1 u siebie. Niestety gdybym wcześniej wiedział co nie gra, wdrożyłbym to i kto wie czy ta rywalizacja nie przebiegłaby inaczej, bo jednak w obu meczach dominowaliśmy. Szkoda, ale jednak nie narzekam. 1/8 na tym etapie budowy drużyny uważam za naprawdę przyzwoity wynik.
Od wspomnianej porażki na inaugurację przegraliśmy tylko trzy razy odpowiednio z Legią - 0:1, Jagiellonią - 2:3 i Śląskiem - 0:1. Zaliczyliśmy przy tym pięć remisów, głównie z mocniejszymi rywalami, i osiem wygranych, z czego najokazalsza z Puszczą - 9:0. Bardzo mnie cieszy widoczny progres i rajd w górę tabeli, bo w końcu kończymy sezon w górnej połowie tabeli, i byliśmy bardzo blisko tego, co mówił @LordDockers, kto wie czy jednak remis na koniec sezonu ze słabą Koroną nie pozbawił nas tej szansy.
Ponadto w tym sezonie zdecydowanie poprawiliśmy statystyki strzeleckie, uplasowaliśmy się na 4. miejscu pod względem bramek strzelonych, i dopiero na 10. pod względem bramek straconych.
-------------------------------------------------------
Skład, transfery i rozwój
-------------------------------------------------------
Nie planowałem wielu transferów, ale los jednak sprawił, że sprowadziłem więcej zawodników niż planowałem.
Myślę że znowu zrobiłem dobre interesy, bo na wypożyczenie z opcją wykupu (za naprawdę dobre pieniądze) przyszli Bartosz Slisz i Kacper Skibicki z Legii, z których na razie jestem bardzo zadowolony, i prawdopodobnie zostaną w klubie. Jednakże ten pierwszy przyszedł do nas dlatego, że Radwański zerwał więzadła, i początkowo myślałem że to tylko chwilowa przygoda z naszym klubem, ale w tej chwili jestem niemalże pewny, że jestem w stanie zaryzykować i dać dobre pieniądze na jego kontrakt, czego w poprzednich karierach bałem się jak ognia, zawsze drżałem o finanse. Może to przez naszą przykrą przeszłość? ( ͡º ͜ʖ͡º).
Skład wzmocnił również Patryk Plewka, ściągnąłem go za okrągłe 0 euro z Włoch, i mimo że oceniam go trochę niżej niż dwójkę Slisz - Wolski (wspomniany w poprzednim wpisie), tak dalej jestem z niego zadowolony.
Rozwój zespołu w końcu mogę ocenić na plus, w porównaniu widać, że powoli wszystko idzie do góry, i zaczynamy gonić pod tym względem lepsze zespoły. W pewnym momencie, bardzo mocno zasugerowałem się raportami, i skupiłem się na mankamentach wspomnianych właśnie w tych raportach, mianowicie dość solidnie przycisnąłem przy treningach obronnych.
A co się zmieniło w taktyce? Coś co mieliśmy pod nosem, a czego zawsze unikam - po prostu zmieniłem mentalność zespołu z ofensywnej, bądź pozytywnej na standardową. Pytanie, czy to się przyczyniło do lepszych wyników, czy rozwój i koncentracja na tym, co było naszym głównym mankamentem? I pytanie czy gdybym wcześniej nie wdrożył tego, to czy może byśmy nie doszli dalej w Conference?
Ponadto jeszcze lepiej zaczęła działać ofensywa, Turski rozkręcił się jeszcze bardziej - w tym sezonie zdobył łącznie 20 bramek, a Kurminowski 7. Było widać że były pojedyncze mecze w których zawodził i jeden i drugi, ale ogólnie w ważnych spotkaniach, albo tam gdzie było trzeba gonić wynik, nie zawodzili i stawali na wysokości zadania. Skrzydłowi to samo, Ojamaa mimo 3 gwiazdek i zwyczajnie średnich atrybutów, gra na dobrym poziomie, reszta skrzydłowych również. Jedynie szkoda Malca, który gra naprawdę dobre spotkania, notuje asysty 2, 3 stopnia, a brakuje mu wykończenia, a niejednokrotnie stał przed szansą by podwyższyć bądź otworzyć wynik spotkania, w 25 spotkaniach strzelił 4 bramki, a mógł więcej.
Z klubem pożegna się prawdopodobnie Kosakiewicz i Kun, którzy już nie odgrywają już żadnej ważniejszej roli w zespole, możliwe że Czubak też się pożegna z zespołem, niestety jego rozwój na tym dodatku nie przebiega najlepiej.
Myślę że pod rozwój możemy też podpiąć rozbudowę obiektów - udało mi się ugrać z zarządem rozbudowę obiektów młodzieżowych które narazie mamy oceniane na 3,5 gwiazdki, w niedalekiej przyszłości postaram zrobić się to samo z obiektami treningowymi. Fun fact, za 10,75 euro rocznie, przyszedł do nas w roli trenera... Pablo Zabaleta. Co z niego będzie? Zobaczymy niedługo. Jednak w tej chwili dysponujemy jednym z najlepszych sztabów trenerskich w lidze.
-------------------------------------------------------
Nowa sekcja - wyjściowa 11 - będę starał się przedstawiać ten skład którego najcześciej używałem
-------------------------------------------------------
Wrąbel - Abanda, Pieńczak, Rudol, Niski - Malec (OPL), Slisz (ŚP), Letniowski (OPŚ), Wolski (ŚP), Skibicki (OPP) - Turski
-------------------------------------------------------
Co dalej?_
-------------------------------------------------------
Jednym z planów jest zatrzymanie wcześniej wspomnianych zawodników którzy przyszli na wypożyczenie do klubu.
Jednak najważniejszym planem na następny sezon będzie ugruntowanie pozycji w lidze. Niby ten cel strategii długoterminowej klubu zrealizowaliśmy trzy lata przed czasem, ale czy pierwszy dobry sezon można już uznać za ugruntowanie pozycji? Niekoniecznie, dopiero kolejne sezony pokażą, czy naprawdę ugruntowaliśmy naszą pozycję i czy zespół idzie w dobrym kierunku, a właśnie w to wierzę, bo mam do tego podstawy!
Jak poprzednio w razie pytań zapraszam do komentarzy, miłej nocki ( ͡ ͜ʖ ͡)
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
druglord - Sezon 3 - runda wiosenna - machina ruszyła?
Słowem wstępu - to co nas męc...

źródło: comment_16147333271VtKrShhqfD1q4VxgaM3nn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@b1tz: Oj tak, co prawda byli w moim zasięgu, co pokazały wyniki derbów - 1:1 i wygrana 1:0 na wyjeździe, ale to jednak kolejny sezon gdzie grają naprawdę dobrze i nie dość że kolejny sezon gdzie są wysoko w tabeli to jeszcze wygrywają PP.
  • Odpowiedz
@b1tz: jak najbardziej, jednak bierzemy pod uwagę że ŁKS zajmie to samo miejsce co w tym sezonie. Przy dobrym tempie może udałoby mi się zagrać kolejny sezon do soboty, a wiadomo w sobotę derby (plus w nocy walka Janka), więc kto wie czy to wszystko nie złoży się na całkiem udany weekend ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz