Wpis z mikrobloga

jest tutaj ktoś z #chorzow ? zastanawiam się nad zakupem mieszkania w miejscu zwanym Amelung i chciałbym się dowiedzieć co myślicie o mieszkaniu w tym miejscu; póki co widzę, że komunikacyjnie kiepsko i czytam, że cała dzielnica Chorzów II to najniebezpieczniejsza część miasta co mnie trochę zniechęca... #kiciochpyta
  • 7
@pcstud: Śmiesznie to zabrzmi ale musiał bym Cie wziąć na jakiś 10km spacer po okolicy i powiedzieć co i jak. Nad samym stawem i w strone centrum jest ogólnie spoko ale od 3 maja w góre zaczyna się patola (i to też nie tak do końca)
@POFUR: uogólnienie. 3 maja, pudlerska moze tak i 11-Listopada gdzies do połowy. Ale dalej jest juz git. Zdecydowanie sie polepszyło patrzac na to jak to wyglądało jeszcze 10 lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pcstud: na Amie jest spoko. Jedna z najdroższych lokalizacji w Chorzowie, obok Klimzowca. Ja bym brał. Pytanie co to znaczy dla Ciebie okolice Amelungu,bo równie dobrze może to być Beskidzka, Kingi lub nawet 3-go Maja. Z tą Cwajką też nie ma tak źle- 20 lat tam mieszkałem, teraz jest zdecydowanie lepiej. Największe patusy wymarły lub wyjechały. Obecnie mieszkam w centrum.
Chorzów kiedyś był dużo większą speluną, teraz wychodzi na przód i to bardzo. Jeśli chodzi o sam Amelung to wg mnie idealna lokalizacja, rzut beretem nad Skałkę w Świonach, komunikacyjnie czy źle>? 632 w 30min przez Batory do centrum Kato, niedaleko do 3maja gdzie (jak już w końcu wyremontują) tramwajem na rynek Chorzów a później gdzie tylko ZTM powiedzie. Chorzów II ma nieciekawe dzielnice, ale każde miasto ma swoje uroki- generalnie okolice