Wpis z mikrobloga

Można wyprać sobie pieniądze przez #bitcoin #kryptowaluty?

Teoretycznie w funtach w #uk zakupiłem £30k #btc i zarobiłem £120k. Wracam do Polski, przelewam na polskie i nie płacę podatku nigdzie, będę co wypłacał co chwila po ileś tys.

Plan stary od zarania dziejów istnienia kryptowalut.

Jaki jest Haczyk?
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@zdalny_robol: załatw sobie paszporty kolekcjonerskie / fałszywe, albo zapłać koledze, ok 800£, jakiś mailbox 30£, otwórz konta bankowe, załóż 2 firmy na adres mailboxa, załóż VAT na 2, 1 na 3 miesięczne zwroty vatu, 2 na roczny scheme. Wystaw sobie fakturę na cokolwiek nie materialnego na kilkanaście k, dostaniesz jeszcze 20% zwrotu z tego, po 3 miesiącach powtarzaj. Możesz użyć sobie nawet jakiegoś rapidformations które prowadzą dla ciebie 'lewe' odbieranie poczty
@zdalny_robol: zalezy czy sprzedales juz te BTC czy jeszcze nie, jesli nie to nie musisz placic zadnego podatky, a jesli bedziesz sprzedawal po pare tys miesiecznie to watpie czy wzbudzi to jakiekolwiek podejrzenie.
@zdalny_robol
Pranie pieniędzy polega na wykazaniu i legalizacji nielegalnie zarobionych pieniędzy, a nie ukrywaniu tego przed US. Po co Ci £120k w gotówce skoro oficjalnie tych pieniędzy nie posiadasz? ¯_(ツ)_/¯
nie wiem jak w UK ale w pl jeśli nie zgłosił tego zakupu wcześniej tylko teraz nagle powie, że zarobił 100k funtów to mogą mu trochę nie wierzyć i dowalić karę


@WhiskeyIHaze: Serio? o tym to nie słyszałem. Czyli jak np. kupiłeś teraz bitcoina i zamierzasz trzymać kilka lat to musisz to gdzieś zgłaszać bo ci za kilka lat nie uwierzą, że kupiłeś?
@nie_znam_sie2 oczywiście. Inaczej pranie hajsu było by zbyt proste. Musisz być w stanie to udowodnić a żeby odliczyć koszty zakupu musisz to zgłosić jakoś. Ale to poczytaj bo ja w sumie nie uznaje podatków od dochodów xD