Wpis z mikrobloga

@detektor_szczescia Ale to jest jeden z wielu warunków, grupa ryzyka to też taki warunek. Generalnie idą wiekowo od góry, ale koleżanki w wieku 30-40 lat z grup ryzyka że względu na obciążenie chorobami mają szczepienia w tym i przyszłym tygodniu.
@detektor_szczescia: podejrzewam, że bez ninu nic nie zdziała. Swoją drogą co ona robiła tyle czasu bez ninu i gdzie byli jej znajomi/rodzina, że jej ninu nie wyrobili? Przecież nin i rejestracja u gp to podstawa w uk...
Ma EKUZ? Jak ta, to z nr karty przedzwonić / wysłać maila do pobliskiego GP.


@GregPelka: ekuz nie wiem czy jeszcze działa po brexicie? Poza tym może nie mieć zastosowania w przypadku szczepienia na covid...
ekuz nie wiem czy jeszcze działa po brexicie?


@Budo: Brytyjski odpowiednik EKUZ - EHIC działa w UE po Breksicie, a umowa powwinna być drustronna.
Mam na myśli, że skoro nie ma NINu to nr EKUZ może pomóc.
@GregPelka: ekuz/ehic nie jest od szczepień, tylko od dolegliwości nagłych... nikt Ci na to szczepienia nie da według mnie. Ekuz/Ehic z tego co wiem to działa na terenie UE, a nie na terenie UK. Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje.
Ekuz/Ehic z tego co wiem to działa na terenie UE, a nie na terenie UK.


@Budo:

Czy mogę posługiwać się Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w trakcie tymczasowego pobytu na terenie Zjednoczonego Królestwa?


Tak, osoby posiadające EKUZ nadal będą mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej w czasie tymczasowego pobytu na terytorium Zjednoczonego Królestwa w razie nagłego zachorowania, wypadku, zaostrzenia objawów choroby przewlekłej itp. na dotychczasowych zasadach. EKUZ należy okazać bezpośrednio brytyjskiemu
@GregPelka: pytanie ile to czasu i czy to tymczasowy pobyt? Chyba nie. W każdym razie ekuz odpada, zostaje gp. A tego nie ogarniesz bez ninu. Więc ta osoba od opa jest w dupie i nie dostanie szczepionki.