Wpis z mikrobloga

Mircy, czy wyczyszczenie laptopa całego w środku + nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej może rozwiązać problem z przegrzewaniem się laptopa?
Formatowany był jakiś czas temu, ale czyszczony w środku nie był nigdy i pasta też nie była wymieniana od nowości.

Na przykładzie gry - League of Legends, gdy gram laptop przegrzewa się po około 30 minutach.
Gdy używam podkładki chłodzącej, takiej( najtańszej jakoś za 30 zł) mogę grać praktycznie cały czas i laptop się nie przegrzewa.

Laptop potrzebny mi jest też do programów obliczeniowych (Arcgis) i graficznych (Corel, Inkscape).
Komputer zawiesza się czasem przy uruchamianiu programów, niektóre obliczenia wykonuje pewnie dłużej niż jest w stanie.

#laptopy #komputery
  • 15
@Miedziany_Brodacz: jeżeli NIGDY nie był czyszczony w środku to poza odkurzaczem szykuj wodę święconą ;) Laptopy nawet przy domowym użytku zbierają ogromne ilości kurzu które osiadają nie tylko na łopatkach wentylatora, ale także na żebrach radiatora całkowicie blokując przepływ powietrza. Wymiana pasty też trochę pomoże, ale nie tak jak wyczyszczenie wentów i radiatorów. Jaki model?
@m3r1n0w4g6m: Skąd założenie że "gajmingowy" ? Poza tym nie wszystkie laptopy z wydajną grafiką to stare lenovo y50-70 którymi można było sparzyć sobie rękę od palmresta. Aktualnie masz nowe Aorusy od Gigabyte z 3060 i i710gen na pokładzie które nawet pod pełnym obciążeniem nie widzą 85 stopni ;)
Jeżeli tylko laptop ma w miarę łatwe otwieranie i np. ściąganie całej tylniej klapy na raz - warto nawet raz na miesiąc go otworzyć, psiknąć wd40 w silniczek wentów, przedmuchać powietrzem łopatki wirników i grzebienie radiatorów.
@Miedziany_Brodacz: Dobra wiadomość - po wyczyszczeniu na pewno będzie lepiej działał. One były raczej z i3 3 gen U zatem nie był to tytan wydajności, ale na pewno nie powinien się grzać.

Zła wiadomość - dostęp jest strasznie popieprzony ;/ https://www.youtube.com/watch?v=fsAfD7_gdLQ tu masz filmik, jeżeli będziesz robił krok po kroku to dasz radę. Na filmiku gość ma model bez wentylatora,u Ciebie powinien normalnie być.
@Miedziany_Brodacz: Ja swój wyczyściłam jakoś tak ostatnio w wakacje, nie wiem czy wcześniej ktoś tam zaglądał. Kupiłam go używanego w 2017 roku. Zmieniłam dysk na ssd, wymieniłam pasty i przedmuchałam co się dało a szczególnie wentylator. Różnica kolosalna. Tak dawno cicho nie chodził i nie grzał się jak piekarnik. Zdecydowanie warto, jak większość rzeczy, które powinno się raz na jakiś czas tak czyścić.