Wpis z mikrobloga

w ogóle co się #!$%@?ło? Czemu nagle tak poszło w górę?


@Yahoo_: Nie wiadomo do końca. Wydaje mi się, że mamy tu dwie rzeczy:

1) Fundusze zaczęły znowu szortować po spadkach, a w ciągu ostatnich dni gdy korekta najmocniej uderzyła w spółki "memowe" ilość szortów mogła jeszcze wzrosnąć.

Jak cena zaczęła spadać poniżej 39$ to ludzie/instytucje mogli zacząć dokupywać a część szortujących zaczęło realizować zyski i odkupować akcje, co zaczęło podnosić
  • Odpowiedz
Kogo ja naganiałem i po co?


@rzep: no wiem że to były tylko żartobliwe posty ale jednak były, o zbliżającym się shorsquizie.
  • Odpowiedz
@Zuben: Short Squeeze był w trakcie, dopóki brokerzy nie wyciągnęli dywanu spod całej akcji i po prostu zabronili kupowania akcji.

Masz tu wywiad z członkiem rady nadzorczej Interactive Brokers, gdzie jasno mówi, że cena GME mogła poszybować "in the thousands".

Nikogo nie naganiałem - o GME było we wszystkich mediach, tag był zalany pytaniami więc napisałem parę postów tłumaczących o co co chodzi (czym jest short squeeze, czym jest gamma squeeze
rzep - @Zuben: Short Squeeze był w trakcie, dopóki brokerzy nie wyciągnęli dywanu spo...
  • Odpowiedz
dopóki brokerzy nie wyciągnęli dywanu spod całej akcji i po prostu zabronili kupowania akcji.


@rzep: Czy jakiś „prawdziwy” broker to zrobił?
  • Odpowiedz
Czy jakiś „prawdziwy” broker to zrobił?


@terion: Tak.

Robinhood
Interactive Brokers
Webull*
E-toro*
Ameritrade*
Merrill Edge/Lynch
Trading212
Etrade
Tastyworks

Ci oznaczeni * cofnęli restrykcje w miarę szybko.
  • Odpowiedz
Short Squeeze był w trakcie, dopóki brokerzy nie wyciągnęli dywanu spod całej akcji i po prostu zabronili kupowania akcji.


@rzep: Przecież większość nie wynikała z chęci uwalenia GME tylko problemów z zabezpieczaniem jakie mieli brokerzy przy takiej zmienności akcji. Nawet revolut wstrzymał przez to sprzedaż choć nie miał nic wspólnego z Citadelem.

Nikogo nie naganiałem - o GME było we wszystkich mediach, tag był zalany pytaniami więc napisałem parę postów tłumaczących
  • Odpowiedz