Wpis z mikrobloga

Zna sie tutaj ktos na satelitach?
Mam takiego multiswitcha jak ponizej i przede wszystkim zastanawiam sie jak on koduje sygnaly z dwoch satelit i DVBT na jednej zyle. Tzn. jak sie takie kodowanie nazywa, bo googluje "triplexer" i nie wiele znajduje.
1. Rozumiem, ze uzywa sie go z takimi euromodulami... https://www.gil-lec.co.uk/media/catalog/product/cache/ffcb64337547933cd69634f7f5c218f0/m/k/mk-k5853dab-sat-fm-dab-tv-triplexer.jpg Czy istnieja podobne moduly ale montowane bezposrednio na kabel, a nie w formie euromodulow?
2. Jezeli chce sygnal z takiego multiswitcha podlaczyc do kompa, jak powinnienem skonfigurowac karte? Czy da sie zrobic to bezposrednio czy trzeba przez takie moduly jak powyzej?

#telewizjasatelitarna #dvbs #kiciochpyta
piwniczak - Zna sie tutaj ktos na satelitach? 
Mam takiego multiswitcha jak ponizej ...

źródło: comment_1614170239mwYyY6me0VObpGhkzy60lT.jpg

Pobierz
  • 3
@piwniczak:

Mam takiego multiswitcha jak ponizej i przede wszystkim zastanawiam sie jak on koduje sygnaly z dwoch satelit i DVBT na jednej zyle

Pasmo telewizji naziemnej jest od około 49 MHz (kanał 2, pasmo VHF I, u Nas nie używane do TV) do 862 MHz (do kanału 69, u Nas w górnej części tego pasma działa LTE pasmo 800 MHz, więc tej "końcówki" już nie używamy pod TV, niedługo odejdą pod
@mp107: dzięki. Bardzo przestronne wyjasnione. Myślałem że ten sygnał jest jakoś "bardziej" kodowany, a wychodzi na to że powinien być w miarę transparentny dla odbiornika?

Jeszcze jedno pytanie z trochę innej beczki, bo widać że się znasz na technice sat TV i potrafisz przystępnie wytłumaczyć.

Mam antenę skierowana na Astre13, podłączam do kompa, ustawiam poprawny pierwszy transponder (mux), znajduje mi całą resztę transponderów i zgadzają się one z tym co powinno
@piwniczak:

Astre13

Hot Bird 13E. Chyba, żę masz na myśli Astrę na 19,2 E (lub inne Astry wielu innych pozycjach ;) ).

Signal to Noise ratio


sygnał 98%/100%.

Polecam kierować się przede wszystkim wskazaniem jakości (nie siły sygnału), najlepiej wyrażanej w "dB" (jeżeli tuner potrafi to tak wyświetlić), nie w "%", bo "%" są w tunerach wyliczane jak producent sobie wymyśli i na dobrą sprawę nie do końca wiadomo, czy