Wpis z mikrobloga

Parę pytań do #simracing i do posiadaczy #t300
1. Na yt widziałem że kalibracja t300 przebiega w taki sposób, że najpierw kręci się na maksa w lewo potem w prawo i ustawia się dokładnie w pozycji środkowej. Natomiast u mnie leci w lewo potem w prawo ale potem wpada w luz i zatrzymuje się tam gdzie jej wygodnie, ale nie po środku. Dodam, że w czasie jazdy nie zauważyłem żadnych problemów, ale to mnie trochę niepokoi.
2. Jaką trasę i samochód w #assettocorsa polecacie na szlifowanie umiejętności na początek bez zbyt wielkiej frustracji?
3. Oraz jakie polecacie zawody dla początkującego w dowolnie jakiej grze pod warunkiem że pójdzie mi na laptopie na którym AC chodzi na najniższych 60fps w fullhd?
4. I na koniec jeszcze pytanie odnośnie rajdów. Jeśli chciałbym tam popróbować swoich sił to obejdzie się bez ręcznego na początkowym etapie czy bez ręcznego nie ma sensu się za to brać?
  • 7
  • Odpowiedz
@humbakiplywajakluczem:
1. Jeśli pozycja centralna kierownicy = pozycja centralna w grze to nie ma się czego obawiać. Możesz też sprawdzić w ustawieniach windowsa - urządzenia i drukarki i tam we właściwościach kierownicy zobacz czy centrum = centrum.
2. Samochód wybierz ten, który będzie ci się najbardziej podobał - pod względem dźwięku silnika i widoku ze środkowej kamery. AMG GT3 całkiem łatwo się prowadzi. Ferrari 488 też.
3. Co masz na myśli
  • Odpowiedz
@xUnf odnośnie 3 punktu chodzi mi o ligi, może źle się wyraziłem, takie w których będę mógł się pościgach z innymi osobami i nie zostanę zhejtowany jeśli kogoś dotknę na torze :) Kiedyś jeździłem w ROS, ale atmosfera tam była ciut toksyczna dla początkujących
  • Odpowiedz
To jeśli chodzi o Assetto Corsę to nie pomogę, sam gram w Assetto Corsę Competizione.
Masz na pewno od groma serwerow ciągle obleganych przez ludzi na zwykłym multi ale jak wygląda scena ligowa nie wiem.
  • Odpowiedz
@humbakiplywajakluczem:
1. Norma, u mnie też nie jest idealnie na środku po kalibracji
2. Na początku jeździłem BMW M235i na Silverstone. Oczywiście wszystkie wspomagacze wyłączone. Oglądaj sobie też powtórki z okrążeń, tak najłatwiej zobaczysz co masz do poprawy
  • Odpowiedz