Wpis z mikrobloga

Cześć @botland_pl , czy jest planowana aktualizacja do wersji v2 płytki BBC Micro:bit w zestawie dla kursu @Forbot ?
Siema @Forbot , czy wiadomo kiedy @botland_pl dostanie fizyczne wydanie kursu dla Micro:bita?

W tym momencie jest dostępny jedynie zestaw bez książki (wiem, jest też kurs online) i ze starszą (wiem, wcale nie gorszą) płytką. Na stronie jest coś wspomniane, że może Luty/Marzec się pojawi. Jeśli coś wiadomo, to dajcie znać jaki to mniej więcej byłby przedział czasowy, bo może wezmę po prostu starszy zestaw, a kurs "offline" i nową płytkę dokupię później, starą zostawię do jakiegoś podlewacza kwiatków.

[ #botland #forbot #bbcmicro #microbit ]
zolwixx - Cześć @botlandpl , czy jest planowana aktualizacja do wersji v2 płytki BBC ...

źródło: comment_1614085190MM2d0XUtyfhKyZQCOgcu8c.jpg

Pobierz
  • 10
@zolwixx: niestety nie ma jeszcze dokładnej daty, ponieważ czekamy, aż pojawi się też nowy shield do Grove, który będzie kompatybilny z nowym micro:bitem. To nie będzie duża zmiana, ale słyszeliśmy, że producent coś zmieni, więc "przy okazji" poczekamy na ten nowy shield. W praktyce na Twoim miejscu chyba bym nie czekał na nową wersję, micro:bit w wersji 1 i tak jest bardzo fajny, a w przyszłości będziesz mógł go podmienić ;)
@Forbot: ok, zamówiłem.
jest szansa na pojawienie się większej ilości lekcji/zadań dla tego kontrolera? Czy lepiej może od pewnego poziomu skoczyć na arduino? mam tu na myśli zarówno siebie, jak i młodego człowieka z podstawówki :)
@zolwixx: na ten moment nie planujemy takich publikacji, ale możliwe, że w przyszłości się pojawią. Najlepiej będzie jeśli "wrócisz" do tego tematu jak przejdziesz już przez cały kurs. Bo są dwie opcje: albo będziecie mieć wiele pomysłów na zupełnie inne projekty (i poradzicie sobie z nimi sami), albo wkręcicie się na tyle w temat, że będziecie chcieli spróbować czegoś dalej - wtedy warto iść w kierunki Arduino. Jednak sam micro:bit to
@Forbot: Oczywiście! Nawet na forum się przywitałem :) Młody układał sobie literki i ikony, a ja ostatecznie zamiast wykrywacza metalu złożyłem sobie dalmierz z wyświetlaczem 4digit. Dzisiaj żona przez chwilkę bawiła się na sucho samym makecode, a z młodym zaraz zrobimy drugą lekcję z kursu. Przestudiowałem kurs do końca i zaskoczony jestem, że ta taśma led ma programowalne wszystkie diody.

Widziałem też komentarze odnośnie dalmierza, że bywają przekłamania. Fakt, bywa że
zolwixx - @Forbot: Oczywiście! Nawet na forum się przywitałem :) Młody układał sobie ...

źródło: comment_1614364204uhJxMDIYaTwZyLyalqkjrK.jpg

Pobierz
@zolwixx: no to pięknie, czyli tak reasumując chyba jesteś zadowolony - miło słyszeć ( ͡ ͜ʖ ͡) Polecamy się na przyszłość!

Masz ciekawe pomysły na projekty, zastanów się jednak czy nie zostawić m:b dla młodego, a dla siebie zamów zestaw do kursu Arduino - ta platforma sprawdzi się lepiej do tego typu zadań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: no no, bez takich! ja już czytałem porównania, że m:b jest POTĘŻNĄ platformą, więcej pamięci, szybszy procek i Arduino nie ma żadnych szans ( ͡ ͜ʖ ͡)

Z kursów i zestawów, to będę zainteresowany wstępem do elektroniki i lutowania, bo trochę wstyd nie znać tematu ani jednego, ani drugiego. Nie wykluczam Arduino (jest zalecana konkretna wersja na początek?), ale przy obecnej zabawie z m:b nie
że m:b jest POTĘŻNĄ platformą, więcej pamięci, szybszy procek i Arduino nie ma żadnych szans ( ͡ ͜ʖ ͡)


@zolwixx: bo jest, ale sporo rzeczy szybciej podłączysz i oprogramujesz na Arduino. Szczególnie podłączanie niestandardowej elektroniki do Arduino będzie na pewno wygodniejsze niż w przypadku m:b.

Nie wykluczam Arduino (jest zalecana konkretna wersja na początek?),

Zerknij tutaj: https://kurs.forbot.pl/arduino

O! Umówmy się tak, że jak będziecie mieli książkowe
@Forbot: najpierw muszę się nauczyć podpinać jakąkolwiek elektronikę do czegokolwiek, bo jestem na etapie podpinania wtyczek czujników GROVE do płytki rozszerzeń. Jak widziałem gościa, co zrobił czytnik kart pamięci łącząc druciki i oporniki na płytce stykowej z Arduino, to do dzisiaj jestem wystraszony ( _) W ogóle widok płytki stykowej to takie "WOOOW!".

e-book jest w ciągłej sprzedaży ( ͡ ͜ʖ ͡)

E-book
Teraz już sam nie wiem czy moja lodówka powinna mieć m:b by pokazać, że się da, czy lepiej arduino, żeby... pokazać, że się da ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@zolwixx: nie zapomnij jeszcze o Raspberry Pi ( ͡° ͜ʖ ͡°)