Wpis z mikrobloga

Słyszałem że #revolut blokuje przelewy do #binance a tutaj czytam że robicie przelewy.
To w końcu jak jest, można przelewać w obie strony: rev->bin i bin->rev?
Jeśli tak to w jakiej walucie najbardziej się opłaca i czy jeśli teraz mam w USD na revo kasę a mamy weekend to jak to najlepiej zasilić? I czy akurat dzisiaj taniej nie wyszłoby mi zasilić kartą Citibanku? Dwa lata temu #citibank wprowadził 8% prowizji przy zasilaniu Revoluta a co z zasilaniem Binance już nie wspominając o drogim przewalutowaniu? #bitcoin #kryptowaluty
  • 18
  • Odpowiedz
@michoopro: jak chcesz szybko to zakup np. USDT w P2P na Binance. Przelewy SEPA z Revoluta na Binance mi normalnie przychodzą po chwili w tygodniu, więc chyba nie są przyblokowane.
  • Odpowiedz
@zan: jestem w tym zielony, czym jest USDT w P2P, jak to pożenić z Revolut? Mam 10k$ na Revolut chciałbym je tanio przekazać do Binance a mamy niedzielę - jest to możliwe czy ostaje mi SEPA?
  • Odpowiedz
@michoopro: Najpierw musisz zamienić złotówki na euro, nastepnie majac wybraną walute euro kliknac wyslij => konta bankowe => dodaj odbiorcę"=> "osoba fizyczna" .

Kraj banku: wielka brytania
Waluta: euro
IBAN: kopiujesz IBAN z binance (sekcja 2. Szczegóły płatności)
  • Odpowiedz
@michoopro: tu możesz kupić walutę bezpośrednio od userów - https://c2c.binance.com/pl - drożej, ale za to znajdziesz takich, którzy przyjmą BLIKa lub zwykły transfer Revolut w dowolnej walucie. Zaróno BLIK jak przelew w Revolut są księgowane od razu nawet w weekendy. Jak puścisz SEPA w weekend to i tak przyjdzie w poniedziałek najszybciej :)
  • Odpowiedz
@my_temp: potwierdzam że SEPA jest w Binance obsługiwana w weekend bo przed chwilą z ciekawości puściłem im przelew i zaksięgowało od razu na koncie :)
  • Odpowiedz
@wyleszczony: Poczekałem i zrobiłem to zgodnie z Twoja instrukcją dzisiaj, po stronie Revolut była informacja że przelew potrwa kilka sekund. Po stronie Binance info ze przelew może iść nawet 3 dni robocze. Puściłem ok 16:35, w sumie to nie wiem jak to sprawdzić po stornie Binance.
  • Odpowiedz
@zan: Dobra wiadomość, a ja zrobiłem przelew dzisiaj o 16:36 mija 9 minut a po stronie #binanc jest w trybie processing, też tak miałeś?
A może pierwsza wpłata wraca do revoluta, bo ma tylko uwierzytelnić kanał zasilania?
  • Odpowiedz
@michoopro: nie pamiętam jak pierwsza wpłata u mnie szła bo było to dawno temu. Jak puściłeś przelew w EUR to strzelam, że niedługo powinien być zaksięgowany normalnie
  • Odpowiedz
@zan: Po jakimś czasie dotarł ( ͡° ͜ʖ ͡°) A teraz pytanie za Waszymi radami przelew robiłem w Euro z revoluta, a czy przy kupnie na Binance musze dalej operować parami np. BNB/EUR? Pewnie tak by było taniej, ale czy wykresy mógłbym mieć w $ mimo, że kupuję za Euro? Jak Wy sobie z tym radzicie?
  • Odpowiedz
@michoopro: bieżące wykresy możesz śledzić w każdej walucie. Ja sobie zapisuję w excelu dla każdego zakupu ilość krypto, wartość w walucie zakupu oraz koszt w przeliczeniu na PLN z danego dnia. Tyle mi wystarcza, ale ja większość na hodl
  • Odpowiedz
@zan: Ja też chcę potrzymać, ale miło zawsze spojrzeć i zobaczyć % w aplikacji. Podpowiesz jak na apce www sprawić by wykres nie był w Euro tylko w USD?
  • Odpowiedz