Wpis z mikrobloga

@Krol_Dzielni: Spoko. Widzę, że chcesz wziąć ELM327 iCar 2. W przypadku Megane 2 nie ma to aż takiego znaczenia, bo prawie wszystkie modułu masz na CAN, ale już moduł świateł xenonowych i moduł czujników parkowania jest na KLine, z którym iCar 2 sobie niezbyt dobrze radzi. Miałem go do L2 PH2 gdzie większość modułów jest na KLine i był problem z odczytem danych oraz kasowaniem błędów. Oddałem iCar2, kupiłem tego https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-bt-obdii-torque-pic18f25k80-6536387222
@Krol_Dzielni: Interwału niestety nie zmienisz w bazowej wersji PyClip ponieważ nie obsługuje ona wpisywania własnych danych do poleceń. Rekomendowałbym skorzystanie z PyRen, DDT4ALL, EcuTweaker bądź ewentualnie troszkę zmodyfikowanej przeze mnie wersji PyClip (pozwala na wpisanie własnych danych do polecenia - mogę podesłać link). Co do trybu skandynawskiego to akurat w PyClip w Megane 2/ Scenic 2 jest problem, ponieważ pliki do obsługi modułów UCH dla tych aut zawierają komendę, która umożliwia
@Marianpol: pobrałem EcuTweaker. Poczekam teraz aż dostanę urządzenie. Wtedy spróbuję ogarnąć działanie tego programu.
Jeśli możesz to podeślij apk do Twojego PyClipa.
Odezwę się do Ciebie jak będę potrzebował zmienić ten tryb skandynawski, bo czasami czekam na kogoś z uruchomionym silnikiem, a nie chcę żeby światła się świeciły.
@danio_96: 3.5 jest w miarę stabilna i powinna Ci wystarczyć. Powyżej tej wersji nie ma co patrzeć. Od siebie mogę polecić 2.2, która jest najbardziej stabilna, bo to w niej starałem się aktualizować kod na bieżąco z GitLabem PyRen'a.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danio_96: 3.5 jest w miarę stabilna i powinna Ci wystarczyć. Powyżej tej wersji nie ma co patrzeć. Od siebie mogę polecić 2.2, która jest najbardziej stabilna, bo to w niej starałem się aktualizować kod na bieżąco z GitLabem PyRen'a.

@Marianpol: Ok, ale ta aplikacje są bardziej zaawansowane, do wprowadzenia jakichś zmian w sterowniku.
Do podatkowych rzeczy CarScanner jest ok czy non Torque/inny program jest lepszy?
@danio_96: Do podglądania podstawowych błędów w większości modułów, kasowania błędów i podglądania podstawowych parametrów silnika CarScanner powinien wystarczyć. Torque z PIDami do Twojego auta wygenerowanymi w PyRen pozwoliłby Ci podejrzeć wszystkie parametry ze wszystkich modułów. Ale skoro już zainteresowałeś się PyClipem to wyżej wymienione programy nie mają sensu bo to wszystko robi PyClip. Można nim dużo zrobić, ale zwykły użytkownik nie powinien mieć problemu aby się w nim odnaleźć. Podłączysz się