Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy z taką grafiką moge tagować #pcmr ale to moj pierwszy w zyciu build, więc pochwalę się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ryzen 5 3600
Sapphire rx580 nitro+
B450 Tomahawk II
Crucial Ballistix RGB 16GB 3000MHz CL15
WD SN550 1TB
Arctic Freezer 34 eSports Duo
Corsair 4000x RGB z dodatkowym wentylatorem SP120
Corsair RM650x

#pcmasterrace #komputery #led #skladamkomputer
Torres99 - Nie wiem, czy z taką grafiką moge tagować #pcmr ale to moj pierwszy w zyci...

źródło: comment_1613672518Sc8XPsiAtqkLSTBHSvEH1r.jpg

Pobierz
  • 20
@Torres99: Ja składałem Ryżema 2600, RX580 Nitro + 4GB, 16GB Corsair Vengeance + Killer SLI + Zasilacz sillenium 500W (można go troche przeciążyć) + Obudowa Silenium Brutus za ~2000zł. Na używkach. Półtora roku temu.

Potem dokupiłem 2TB dysk + Kartę sieciową.
@kilo_wody_pod_stopa: dało radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) zajmuje się trochę elektronika, buduje układy na płytkach prototypowych to akurat podobna zabawa. Najgorzej u mnie to chyba montaż CPU z coolerem, pasty też minimalnie za dużo dalem bo po brzegach lekko wyszła xD no i ułożenie kabli żeby to jakoś wyglądało, tymbardziej że te corsaira strasznie sztywne
(w nawiasach jeszcze dorzucam ceny w ramach ciekawostki, bo starałem się nie przepłacać. Niezadowolony jestem tylko z ceny dysku, bo na promocjach latają po 400zł... No i oczywiście karty, ale to norma)

Ryzen 5 3600 (650zł)
Sapphire rx580 nitro+ (720zł)
B450 Tomahawk II (400zł)
Crucial Ballistix RGB 16GB 3000MHz CL15 (290zł)
WD SN550 1TB (460zł)
Arctic Freezer 34 eSports Duo (184zł)
Corsair 4000x RGB z dodatkowym wentylatorem SP120 (370zł + 60zł)
Corsair
@Torres99: Ja ram dorwałem od osoby prywatnej kupił do NASa ale sprzedał ~30% taniej to wziąłem.
Płytę główną wziąłem od jakiegoś warszawiaka, wymienił na Incela, potem się okazało że karta sieciowa nie działa stabilnie to dokupiłem na PCI-e.

Grafika ponoć pracowała w systemach monitoringu (lub kopała), ale nie miała kurzu i uszkodzeń mechanicznych, to ją wziąłem.
Kupowanie takiej karty ma swoje plusy. Jest dotarta, jakby się miała #!$%@?ć to by się
@Sexteen_Tons: no co do karty to się bałem, ostatecznie kupiłem od jakiegoś typka co ma serwis czy coś w tym stylu, dał od siebie 3 miesiące gwarancji + wymienił pastę, a cena jedna z najniższych w tamtym momencie, no to wziąłem
@Sexteen_Tons: nie, nie. Zapomniałem wspomnieć, też mam 4GB. Aktualnie wersje 8GB są brane przez górników więc osiągają chore ceny typu 1600zl za używkę xD także zakup bezsensowny, bo nie ma w grach dużej różnicy między wersja 4GB, która w tym momencie wychodzi dwa razy taniej