Wpis z mikrobloga

Spółki Skarbu Państwa unikają w Polsce opodatkowania?

PKN ORLEN - 117 mld przychodu - 734 mln CIT co stanowi 0,65% przychodu
LOTOS - 41 mld przychodu - 73 mln CIT co stanowi 0,18% przychodu
TOTALIZATOR SPORTOWY - 11 mld przychodu - 66 mln CIT co stanowi 0,60% przychodu
PGNIG - 47 mld przychodu - 471 mln CIT co stanowi 1% przychodu
PKO BP - 1 bln 163 mld zł - 746 mln CIT co stanowi 0,06%

Po zastosowaniu przełomowej metody Ministerstwa Finansów, które porównało podatek CIT do przychodu wychodzi jednoznacznie, że perły w koronie spółek Skarbu Państwa płacą bardzo niewielki podatek! Trzeba ukrócić to uciekanie do rajów podatkowych i wyprowadzanie POLSKICH PIENIĘDZY! Proponuję zatem unikalne w skali świata rozwiązanie - opłatę 500 zł od każdego etatu żony, wujka, dziadka, kochanki czy innej pociotki pisowskiego polityka w spółkach SP. Te tzw. 500- pozwoli uzyskach dochody w wysokości 5 mld zł rocznie, co będzie można wydać na walkę ze skutkami rządów PIS.
Jak widać powyżej same przychody bankierów z PKO pozwoliłyby na finasowanie bombelkom 500+ przez ponad 37 lat!


#neuropa #bekazpisu #tvpis
dziara1429 - Spółki Skarbu Państwa unikają w Polsce opodatkowania?

PKN ORLEN - 117...

źródło: comment_1613119857VYIONOA9VeNjgQpeGItbIv.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@dziara1429: pięknie xD zaorane, wczoraj próbowałam wytłumaczyć bezużyteczność stawiania przychodu firmy z podatkiem, ale wykopowi ekonomiści zapewniali, że ma to sens xD
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: niby dlaczego? Wziąłem przychód i CIT ze strony MF i na tej podstawie podliczyłem stosunek przychodu do podatku. Dokładnie tak samo zrobiło MF. Nie brali przecież pod uwagę innych opłat, podatków itp., które są opłacane z tego przychodu.
  • Odpowiedz