Wpis z mikrobloga

@bonn: jeszcze dodam tylko, że do mojego mini i5 z 2018r. to też jest totalny skok, powiedziałbym, że pomiędzy pro z 2015 a mini z 2018 nie było aż takiego skoku jak pomiędzy mini a M1
@upodlator: mogę zrobić jak mi się nie zapomni, ale generalnie flow jaki jest w trakcie korzystania to jakieś mistrzostwo, same przeglądanie internetu jest szybsze :D robienie fullhd na przykład na netflixie czy też youtubie to jest w moment, żadnych przycinek, no po prostu tak powinny działać sprzęty przyszłości
@upodlator: dobra przeprowadziłem testy więc tak:
MacBook 13 Pro M1 16GB w teście "compute": 19095, Single-Core: 1737, Multi-Core: 7210
MacBook Pro 13 Early 2015 i7 8GB: w teście "compute": 3693, Single-Core: 684, Multi-Core: 1219
Mac mini 2018 i5 8gb: w teście "compute": 4787, Single-Core: 1031, Multi-Core: 4756
@upodlator: Air też jest petarda, ja akurat kupiłem wersję 16GB i pro, z tego względu, że pro ma jednak jaśniejszy ekran (różnica 100 nitów), lepsze głośniki, wentylator (zawsze może się przydać przy bardziej obciążających pracach) no i sam design, aaa i układ graficzny jest lepszy, ten sam jest w wersji Air ale przy wersji dyskowej 512GB
@feevcio: no ja bede brał też pro, bo jasny ekran sie mi przydaje i glosniki jednak też maja duze znaczenie, choc pewnie te nowych airów są na poziomie mojego mbp ktory moim zdaniem gra świetnie
@upodlator: głośniki są dla mnie totalnym sztosem, nie mogę się nadziwić, że upychając w tak małej przestrzeni zrobili coś takiego, dialogi to czysta poezja, jakbyś chciał coś wiedzieć to śmiało pytaj :) jedynie co jeszcze muszę ogarnąć to kupno jakieś sensownego huba, zrobiłem research i widzę, że Satechi jest sprawdzony
@feevcio: mała uwaga co do "lepszego" układu graficznego w MBP - to jest dokładnie ten sam układ co w Air... Po prostu niektóre układy/GPU mają gorszą jakość (uszkodzony rdzeń), więc ten jest wyłączany, a samo GPU jest nadal sprzedawane jako 7-rdzeniowe. Jest to powszechna praktyka - binning.
@feevcio: No to cudownie () Ja aktualnie mam rMBP 13 i5 8gb 2015 i montuję na ty sporo filmów w 4K i FHD, no ale już czasami się nie da... człowieka coś strzela ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem, że na M1 wszystko bez najmniejszego problemu? Jakie pliki montujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)