Wpis z mikrobloga

Dam radę samemu, korzystając z poradników na youtube wyremontować kawalerkę ze stanu developerskiego do stanu, gdzie można mieszkać?


@derton778:
1. To zależy od ciebie. Niektórzy jak im się odpruje guzik to to szwaczki lecą.
2. To zależy ile masz czasu. Jeśli pracujesz na etat... mały kibel miesiąc robiłem :D
  • Odpowiedz
@derton778: Jak masz czas i nie masz trocin pomiędzy uszami to ogarniesz według poradników z YT wszystko. No i nie przejmuj się, że coś jest niedokładnie czy krzywo, jak weźmiesz "fachowca" to i tak będzie niedokładnie i krzywo a jeszcze za to zapłacisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@derton778: Musisz przekalkulować ile wydasz na narzędzia (chyba że masz, lub twoi rodzince/znajomi)


@DrN_25:
Dąłem radę z narzędziami mieszczącymi się w 1 walizce (no + rzeczy do malowania).
Zgrzewarkę do rur i kilka innych można wypożyczyć.
  • Odpowiedz
Ale np 30 dni urlopu + weekendy i dużo można zrobić


@DrN_25:
Położyć kafelki w łazience, kuchni i kiblu, podtynkowy kibel, hydraulika, podłoga, meble....
Wszystko jednocześnie się ucząc z yt.
Wszystko sam?
Ja bym nie dał rady w 30 dni. A robiłem te wszystkie rzeczy.
  • Odpowiedz
@deryt: Nie jestem w stanie określić ile mu zejdzie, rzuciłem tylko przykład.
Autor nie określił się co chce zrobić (może wszędzie panele oprócz łazienki), meble na wymiar przez stolarza itp.
  • Odpowiedz
@DrN_25: hydraulika i całe rozplanowanie łazienki nie jest łatwe dla laika. No i nie zakładam, że zrobi idealne gładzie jako nowicjusz. No chyba, że na kilka podejść się będzie bawił( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@derton778: Jak nie masz dwóch lewy rąk to bez problemu wyremontujesz.
Tam gdzie będą płytki i meble przykładaj się mocno bo wtedy dużo łatwiej się klei płytki czy montuje szafki.
Polecam wziąć architekta który ci ładnie rozrysuje układ pomieszczeń i wyposażenie. Co prawda ta usługa tania nie jest ale będą to dobrze zainwestowane pieniądze.
  • Odpowiedz