Wpis z mikrobloga

Szukam słuchawek ogólnego zastosowania do 400 złotych. Ogólnego zastosowania tzn dobre i do muzyki i do gier, z czego nie jestem "pro gejmerem", dlatego raczej celowałbym w słuchawki studyjne, a nie gamingowe.

No i szukam dłuższy czas i jest ciężko, opinie różne, trzeba jeszcze uważać na audiofilii wg. których dobre słuchawki zaczynają się od 5000 złotych.
Ale udało mi się znaleźć podobno najlepsze słuchawki do 100 dolarów (co daje nieco mniej niż 400 złotych).
1. ATH M40X - dużo opinii że są na prawdę dobre, ale są też opinie że są niewygodne i przereklamowane.
2. AKG K361 - opinii mało, ale jeżeli są, to są dobre. Podobno dźwięk fajnie zrównoważony, bas słyszalny i nieagresywny, dźwięk podobno ciepły (ale też widziałem opinie że zimny, więc załóżmy że jest tak pomiędzy).

Które powinienem wybrać? Czy może są jakieś lepsze?

#komputery #sluchawki #audio
  • 8
@Major303: Miałem M40x. Ogólnie są w miarę wygodne, tylko pady do nich są twarde i lepiej je wymienić na inne. Grają dość neutralnie, lekko ocieplone. Za to są bardzo wytrzymałe - pałąk częściowo z metalu robi swoje. Mogę polecić.
@Major303: to cię zmartwię - im słuchawki lepsze, tym bardziej wymagające względem źródła, więc powinieneś rozważyć również DAC. Słuchawek studyjnych nie wysterujesz z telefonu albo z kompa.

400zł to kiepska kwota, bo prawie wystarczy na legendarne DT770 - na wyposażeniu każdego studia, radia itp.
Inne opcje: Shure SRH440, AKG K270, K612.
Ale trochę żal nie dołożyć do beyerów i trochę żal napędzać powyższe "niczym".
Możesz też mieć klony beyerów: Superlux HD660,
Superlux HD660


@antek_akrobata: Opinie mówią że M40X i K361 działają dobrze bez kart dźwiękowych. Stawiam że są one (karty dźwiękowe) już dla audiofili, a audiofilem nie jestem. Pewnie już powyżej 400 złotych, a powyżej 500 dedykowane karty dźwiękowe będą wymagane, bo słuchawki po prostu nie wyrobią z integrą.

Na te propozycje sobie zerknę, ale np. takie superluxy powinny być gorsze, bo są mocno budżetowe.
a powyżej 500 dedykowane karty dźwiękowe będą wymagane


@Major303: to prawda że im wyższe półkowo słuchawki, tym źródło ma większe znaczenie

ALE

już na superluxach za 150zł jest słyszalna różnica między integrą, a zewnętrznym tanim DACiem

Szczególnie jeśli rozpatrujesz w kontekście lepsze/gorsze, bo finalnie może wyjść tak że słuchawki za 400zł zagrają gorzej (a jeżeli to cokolwiek starszego niż ALC1220 to może tak być) niż te Superluxy za 150 z daciem
@Atreyu: Właśnie czytałem że im większa impedancja tym lepiej mieć dedykowaną kartę (może to nie jest reguła), i superlux hd 660 dużo tutaj zyskuje.

Jak na razie zamówiłem AKG K361 i mam nadzieje że będzie ok. Podobno nie zyskują dużo z kart dźwiękowych, ale są na prawdę dobre (dopóki nie zasmakujesz w droższych słuchawkach), i są recenzje nazywające je najlepszymi w tym przedziale cenowym, tzn tak do 370 złotych. Na amazonie