Wpis z mikrobloga

Mirasy które mają #fotowoltaika tak naprawdę opłaca się to czy nie pytam tych którzy mają, ile daliście i za ile kw ja celuje w 5-6kw za gotówkę, bawić się w to czy lepiej sobie odpuścić ? Jakie mieliście rachunki przed a jakie po ?
  • 12
4,3 KWP za 18tys PLN, minus dotaci i zwrot podatku to ok 11k finalnie. Instalacja zwróci mi się po ok 6latach. Rachunki miałem po ok 200-230pln miesięcznie, teraz tylko opłaty stałe ok 30pln
@magawek: Kwidzyn bardzo bym prosił bo kończę chatę i bym skorzystał, ostatnio chodzili przedstawiciele i za 5 kw chcieli ok 28k to mi się wydawało jednak za dużo
za 5 kw chcieli ok 28k to mi się wydawało jednak za dużo


@Bakardi: Czy dużo to też zależy na jakich podzespołach :)
Ja montowałem we wrześniu 2019 instalację, która ruszyła pod koniec listopada na Fronius symo 7.0-3-m, panele 7,77kWp mono z wyceną 31 tys. zł, zapłaciłem za to 26 tys. zł bo panele na dachu montowałem sam, do tego dotacja 5tys. zł. Ostatecznie wyszło 21tys. zł. W maju 2020 dokupiłem
DRESIARZZ - > za 5 kw chcieli ok 28k to mi się wydawało jednak za dużo

@Bakardi: C...

źródło: comment_1612906101U25i7VnOdWOfdqyWnPXEcl.jpg

Pobierz
@Mateos2: Nie no bez przesady 4kWp firma Ci nie zrobi poniżej 4000 zł brutto za 1 kWp, bo wtedy sie nie oplaca wysylac pracownikow na dach do tego podatki, zusy itd. 18k za 4,3kWp jak u @spoon22 to już takie jedno z minimum w cenie za 4,3kWp. No ale to też zależy kto na jakim sprzęcie robi :)