Wpis z mikrobloga

Posiadam telefon Samsung SM-J530F/DS z rozbitym wyświetlaczem, który nie działa. Zależałoby mi na odzyskaniu danych. Czy bez włączonej wcześniej opcji debugowania można jakoś odzyskać dane? Po włączeniu do zasilania czuć tylko wibrację czyli telefon jakoś reaguje.

#telefony #android
  • 7
@TakiTaki: możesz podpiąć zewnętrzny wyświetlacz + myszkę poprzez interfejs otg z dwoma portami usb + odpowiednie okablowanie

możesz spróbować mobikin.com

Albo ostateczność czyli fastboot poprzez ADB i wgranie jakiegoś custom recovery (twrp/clockworkmod) i zrobienie backupu telefonu albo pamięci użytkownika, którą wrzucisz na kompa i rozpakujesz (jak nie archiwizerem to narzędzia da się znaleźć)

powodzenia
@otua: @Dibhala:

Podłączyłem urządzenie zarówno przy użyciu Samsung Kies 3 jak i przy użyciu oprogramowania Mobikin. Jednak żadne nie wykrywa telefonu. pomimo tego, że tel na pewno jest włączony ponieważ słychać jak naciskam klaawisze +/- głośności lub jak podłączam kabel.
@TakiTaki: musisz widocznie potwierdzić połączenie zatwierdzając je na ekranie
albo zatem hardłerowo, albo tryb recovery

przy tym drugim czeka cię trochę lektury
albo jako prawdziwy konsument oddajesz telefon do serwisu odzyskiwania danych

jakiś mireczek abo wykopek - bo nie wiem czy się udzielał na mirko - prowadzi serwis odzyskiwania danych z wszelkiego typu pamięci, z wewn. pamieci telefonów chyba też