Wpis z mikrobloga

Jakieś porady dla kampanii Granadą? Pierwsze lata idą spoko, wiadomo sojusz z Maroko, wbita w Tlecemen i zabranie paru prowincji. Biorę sojusz z ottomanami ale gdy wypowiada mi wojnę castilia lub Aragonia kebab odrzuca wezwanie i można rzec, że po grze, na stosunkach ok 190~. Da się jakoś przekonać ottomańca żeby dołączył do wojny pomimo braku favorow? #eu4
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bialy_Budda: licz na cud, licz na to że kastylia się nie polubi z Francją i po wbicie w tlemcen kochaj się z żabojadami, wtedy powinniście się polubić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja osobiście miałem pod ręką Maroko, osmana i Francję, jak kastylia z Portugalia wbiły się we mnie jakoś blisko 1500 to było już po grze, ale dla nich bo sobie wziąłem całe wybrzeże kastylii na południu
@twinzpl no właśnie plan na dalszą rozgrywkę jest ale sam początek sprawia problem. Nie mam jak sam pokonać castili gdy rzucają się na mnie w 1460~ . Będę dalej próbować skumać się z Francją dodatkowo tylko, że musi też wylosować żeby nie mieli Osmana na rywalu. Niestety ale re-rekonwista w dużej mierze zależy od szczęścia na początku gry. Dzięki za radę
@Bialy_Budda mi poszło szybko, bo castylia nie miała pu nad aragonia, atakowala bez sojuszników i z samym marokiem mogłem odebrać jej kopalnie złota ;) sama castylia nie jest jeszcze nadkrajem przed kolonizacją. Ottoman mógł mieć długi albo końcówkę wojny oraz mały manpower i dlatego nie przyjść. Nie bój sie brać pożyczek i mieć najemników ponad force limit. Poluj na pojedyncze armie kiedy będą Ci oblegać górski fort i postaraj się uciułać punkty
@peterpan ten ottoman to zagadka bo nie miał wojny czy długów, a wojskowo stał jak to zwykle ottoman czyli bardzo dobrze. Wydaje mi się, że odmawiał bo atakowali mnie ledwie parę lat po sojuszu. Gdyby chociaż Maroko honorowało sojusz to może bym powalczył ale już 3 razy zostałem sam vs castila. Nie jest to nad państwo ale na początku gry zmiata Granadę lekkim dmuchnięciem
@Bialy_Budda to ile trwa sojusz, ani liczba facetów nie ma znaczenia bezpośrednio w wojnach obronnych - może tylko trust ma znaczenie i to czy są rywalami Hiszpanii. Ja bym restartowal i próbował do czasu aż z Marokiem udałoby się dobrać castylii do pupy ;)
@RobieInteres sprawdzę sobie ale wczoraj chwilę pograłem i póki co początek się udaje, tj. nikt z półwyspu iberyjskiego jeszcze mi nie wypowiedział wojny. Zaraz będą favory od Turcji to będzie atak w castilie i powinno być GG ez