Wpis z mikrobloga

Siemano, potrzebuje delikatnego wsparcia. W pracy w korpo muszę zautomatyzować sobie pewien proces w necie, a nie chce kupować nowych komputerów ani serwerów na własność, interesuje mnie operowanie w chmurze. Używam do tego chrome, chromedrivera i prostego programu w pythonie. Moje pytanie brzmi. Czy istnieją jakieś serwery maszyn wirtualnych które ogarną mi te 3 programy na raz (najlepiej z VPN)+3 pliki txt (to akurat oczywiste, że zrobią jak zrobią to pierwsze xd)? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Chce uruchomienia nawet 50/100 nowych stanowisk, a kupować 50 komputerów to nie ma sensu xD #informatyka #programowanie #praca
  • 2
  • Odpowiedz
@nowak-kamil: a jaki jest charakter tego procesu? Krótki strzał co jakiś czas, czy długotrwałe działanie w chromie? Może dałoby radę przerobić w jakiś custom executor w jakimś FaaS (AWS Lambda, Azure Functions albo Google Cloud Run) albo pozbyć się chroma i strzelać bezpośrednio do API?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowak-kamil: A nie da się uruchomić kilku instancji? Od biedy wsadzić w jakiś lekki kontener? To brzmi jak coś do odpalenia na jednym mocniejszym PC.
  • Odpowiedz