Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@goferoo: Teraz zestaw to sobie z wykresami indeksów z tego dnia. Jeśli nie zrozumiesz to zacznij mnie wyzywać i dodaj jakieś "xD" na końcu wypowiedzi albo lennyface.
  • Odpowiedz
@Ralphs: szanowny kolego, współczynnik korelacji jest miarą tego (w skrócie), jak podobne są wykresy dwóch zjawisk. Niestety z samej podobnosci wykresów kompletnie nic nie wynika - jestem w stanie wykazać ponad 90% współczynnik korelacji miedzy długością spódniczek w Iranie od lat 70. a emisjami CO2 w Chinach. Czy to oznacza ze te zjawiska są w jakikolwiek sposób powiązane? Nie, korelacja jest całkowicie przypadkowa i nic z niej nie wynika. Odnosząc sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@goferoo: No i widzisz? Możesz napisać komentarz jak człowiek, a nie wykopowy "śmieszek iks de".
Ogólnie się zgadzam. To co opisałeś nie jest mi obce. Moja ulubiona korelacja to ilość spożywanych lodów, a liczba utonięć. Niemniej nie można wykluczać, że istnieją korelację, które mają pokrycie tj. spożywanie tytoniu w społeczeństwie, a liczba nowotworów płuc czy nerek(tak, nerek!) czy też wprowadzenie systemów bezpieczeństwa, a liczba wypadków śmiertelnych(odwrotność).
I dlatego też mając wiedzę,
  • Odpowiedz